Середа, 01 лютого 2023p.

Кінотеатри

ВСЕ про мінеральну воду

«Вода, в тебе немає ні смаку, ні кольору, ні запаху, тебе неможливо описати, тобою насолоджуються, не відаючи, що ти таке. Не можна сказати, що ти необхідна для життя: ти – саме життя. Ти наповнюєш нас радістю, яку не пояснити нашими почуттями» (Антуан де Сент-Екзюпері).


  Всім відомо, що організм людини на 80% складається з води. Близько 7-10 днів людина може прожити без їжі, але без води – максимум три дні. Вода вважається життєво необхідним продуктом, від якого залежить наше життя, тому що кожного дня ми вживаємо її. Лікарі переконані, що здоров’я людини на 70% залежить від якості води, яку ми вживаємо. Тому пити якісну воду – життєва необхідність. Але чи знаєте Ви, яку воду п’єте? Об’єктом журналістського дослідження цього разу є мінеральна вода. Спробуємо відповісти на запитання: що таке мінеральна вода та чи корисна вона для організму людини? Яка ситуація на чернівецькому ринку мінеральних вод і як правильно підібрати для себе мінеральну воду, не натрапивши на підробку? Чи можна кип’ятити мінеральну воду й готувати на ній їжу?..Мінеральна вода як продукт

 

  Тож мінеральні води – природні чи штучні води, що містять підвищену кількість мінеральних чи органічних речовин. Природну мінеральну воду видобувають із землі або добувають із екологічно чистих свердловин, але при цьому її потрібно одразу розлити у пляшки та герметично закрити. Така вода вважається найкориснішою, тому що зберігає цінні біологічно активні речовини та має мінеральний і сольовий склад. Вода, що добувається з глибоких підземних джерел, не містить консервантів і здатна до самоочищення. Мінеральні води можуть бути виявлені і на поверхні, вони також характеризуються високим вмістом біологічно активних компонентів.

 

 Різновиди мінеральних вод

 

  Аби розібратися, яку воду краще пити, варто знати, що мінеральні води за рівнем мінералізації поділяють на столові, лікувально-столові та лікувальні.

  Столові води можна використовувати як напої. Щоправда, не рекомендують на них готувати їжу, тому що під час кип’ятіння мінеральні солі випадають у осад або утворюють сполуки, що не засвоюються організмом. Відповідно збільшується навантаження на нирки, крім того, солі можуть спричинити утворення ниркових каменів. Столові води втамовують спрагу, сприяють підвищенню апетиту, стимулюють роботу шлунково-кишкового тракту та нирок.

 

  Лікувально-столова вода через високий рівень мінералізації має відчутний присмак, її можна пити несистематично як столовий напій або час від часу змінювати, тому що вона має певний хімічний склад, що впливає на організм. І вживання такої води у необмеженій кількості може призвести до порушення сольового балансу в організмі та загострення хронічних захворювань.  Лікувати вода буде лише тоді, коли її підібрав лікар.

 

 Лікувальні води мають потужний лікувальний і профілактичний вплив на організм людини. Їх вживають лише для лікування. Лікувальну мінеральну воду можна вживати тоді, коли немає протипоказань. Але якщо у Вас відсутні протипоказання, а хочете поправити здоров’я, то необхідно за рекомендаціями звернутися до лікаря, після чого Вам порадять, яку воду необхідно приймати саме Вам. Постійно вживати лікувальну воду небезпечно, тому що надлишок солей в організмі шкодить діяльності деяких внутрішніх органів, особливо нирок. Лікар-лаборант, гігієніст Ірина Брицька розповідає, що в лікувальних водах, на відміну від столових, може спостерігатися осад. І це нормально.

 

  За хімічним складом мінеральні води бувають: гідрокарбонатні, хлоридні й сульфатні. Є також змішана мінеральна вода (гідрокарбонатно-хлоридна, сульфатно-гідрокарбонатна тощо), а також з біологічно активними речовинами (йодом, кальцієм, фтором і т. ін.). Від спектра тих чи інших мінеральних речовин та їхньої кількості залежить смак мінералки. Так, мінеральна вода з великим вмістом хлориду натрію має солений смак, сульфату магнію – гіркуватий. Найсмачнішою вважають мінералку з групи гідрокарбонатних (на етикетці вказано – сульфатно-гідрокарбонатна, гідрокарбонатно-хлоридна, гцідрокарбонатно-натрієва тощо).

 

  Гідрокарбонатна вода, що містить гідрокарбонати (мінеральні солі) понад 600 міліграмів на літр, знижує кислотність шлункового соку. Застосовують при лікуванні сечокам’яної хвороби. Протипоказана при гастриті.

 

  Сульфатна вода (містить понад 200 мг сульфатів на літр) стимулює моторику шлунково-кишкового тракту. Застосовують при лікуванні жовчних шляхів, цукровому діабеті, ожирінні тощо. Не рекомендують пити дітям і підліткам: сульфати можуть перешкоджати засвоєнню кальцію.

 

  Хлоридну воду (із вмістом хлоридів 200 мг на літр) застосовують при розладах травної системи. Стимулює обмінні процеси в організмі, покращує секрецію шлунка, підшлункової залози, тонкого кишечнику. Протипоказана при підвищеному тиску.

 

  Змішана мінеральна вода має змішану структуру. Це підвищує її лікувальний ефект. 

 

 Для споживачів більш зрозумілою є класифікація мінеральної води за ступенем газації: газовані, середньогазовані та негазовані. Газація впливає переважно лише на смак продукту.

 

Корисно чи шкідливо?


Неможливо остаточно сказати щодо користі чи шкідливості газованих і негазованих вод. Експерти ринку мінеральних вод стверджують, що пити газовану мінеральну воду безпечніше, аніж негазовану. Газовану воду варто пити, коли болить шлунок, тому що склянка газованої води заспокоює шлунок та сприяє травленню.

 

А от лікар-гастроентеролог Михайло Дяк розповідає, що корисно пити чисту артезіанську воду: «Якщо вже й п’єте мінеральну газовану воду, то не у великих дозах, і з часом варто замінювати її на негазовану, тому що газ подразнює слизову шлунку». Також учені після багатьох дослідів дійшли висновку, що газована вода прискорює процеси старіння організму, особливо впливає на шкіру. Негазованою мінеральною водою також не варто надто захоплюватися, тому що вона наповнена небезпечними хімічними консервантами, шкідливими для нашого організму.


 Серед мінеральних вод на прилавку рідко, але можна побачити йодовану воду. Ця вода вважається корисною для тих, у кого не вистачає йоду в організмі (нагадаємо, що йодна недостатність – проблема №1 для Буковини зокрема, і для України в цілому, особливо для Карпатського регіону і Криму).

 

«Мінеральний» вибір у Чернівцях

 

  На сьогодні на ринку мінеральних вод – широкий і різноманітний асортимент. Воду можна придбати як від українських виробників, так і з-за кордону. Буковинські виробники випускають такі води, як: «Валякузьминська», «Хрещатик», «Долина».

Асортимент мінеральних вод по Україні великий, серед відомих: «Бонаква» (Київська область), «Моршинська» (Львівська область), «Миргородська» (Полтавська область), «Прозора» (Хмельницька область), «Караван» (Вінницька область), «Трускавецька» (Львівська область), «Сорочинська» (Київська область) тощо.

Серед іноземних виробників найбільш популярні мінеральні води з Грузії: «Нарзан», «Боржомі», «Бахмаро», «Набеглаві», з французьких виробників – «Віттель», «Евіан».

 

 Воду питну негазовану можна не лише купувати у магазинах, але й замовляти через спеціалізовані фірми з доставкою додому, в офіси тощо. У Чернівецькій області працюють понад 10 таких підприємств. Добувають таку воду найчастіше з джерел нашої області, очищують від домішок, дехто навіть додає корисні елементи…

 

 Воду торгової марки «Аква-віта» («Еко») добувають з джерел Чернівецької та Вінницької областей. Вода з Чернівецької – очищена, артезіанська, а з Вінницької – слабко мінералізована. Ціни: 1 бутиль (18,9 л) – 32 грн., йодована – 33 грн., дитяча – 35 грн.

 

 «Два відра» добувають з джерела, що у Великому Кучурові. Представник фірми розповіла, що вода очищена та її мінералізують. Ціни: 1 бутиль – 23 грн., 2 бутлі – по 21 грн., 3 бутлі – по 20 грн.

 

 «Бон Буассон» добувають із свердловини, що знаходиться у Садгорі. Це питна очищена вода, вартість якої 17 грн., 2 бутлі – по 15 грн. Є й мінералізована для пиття (не можна кип’ятити, бо залишиться осад) – по 27 грн.

 

 Вода «Аляска» – питна, столова, негазована, природня. Добувається з джерела, що в Моршині. Ціна – 29 грн., для підприємців – 27 грн.

 

 Вода «Брусниця» – питна негазована немінеральна. Вартість 1 бутля – 25 грн.

 

 Крім того, є розливна вода, яку розвозять спеціальними машинами.

 

 «Чиста вода» добувається з свердловини, що розташована в Садгорі. Ціна 1 бутля – 20 грн., а також ціна за літр – 40 коп.

 

 Вода «Долина» – 40 коп. за літр.

 

 Пам’ятайте: хороша питна вода повинна бути чистою, безбарвною, без механічних домішок, хімічних і бактерійних забруднень. Не є корисною дистильована вода (практично не містить домішок).

 

 Водний асортимент справді вражає. До речі, коли до організму людини надходить води менше потрібного, розвивається зневоднення організму, перші ознаки якого: підвищення температури тіла, прискорений пульс і дихання, легка нудота та зниження працездатності. Такий баланс води називається негативним, і за нього відбувається зниження ваги тіла, а зі збільшенням в’язкості крові – порушення насичення тканин киснем. Надмірне ж вживання води призводить до розрідження крові, збільшуючи навантаження на серцево-судинну систему, а розбавлення шлункового соку спричинює порушення травлення, посилене вироблення сечі, що у свою чергу призводить до навантажень на нирки, розвиваючи потовиділення й ослабляючи організм. А з виведенням поту й сечі відбувається інтенсивна втрата мікроелементів, порушуючи сольовий баланс організму. Цей механізм небезпечний тим, що нетривале перевантаження водою може спричинити загальну втомлюваність організму, ослаблення м’язів і судоми. Саме з цієї причини спортсменам під час тренувань і змагань не бажано пити воду, а тільки полоскати ротову порожнину. Тож у всьому має бути міра. І якщо фахівець порадив дорослому випивати 2-3 л на день, то цієї поради потрібно дотримуватися.

 

Буковинські виробники

 

  Кожен власник, який постачає на ринок мінеральну воду, повинен мати ліцензію. Вона є абсолютно необхідною для легального використання підземних вод. Начальник відділу державної екологічної експертизи та регулювання використання природних ресурсів Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернівецькій області Марія Вороненко розповідає: «Щоб отримати спеціальний дозвіл (ліцензію) на користування надрами для розробки родовищ підземних вод, потрібно направити на розгляд в Міністерство екології та природних ресурсів України ряд документів. Після розгляду заявки на тому рівні направляють до нас, в Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Чернівецькій області, після чого ухвалюємо рішення та оформляємо відповідні документи». Отакий коловорот документів у «водяній справі».

 

 У Чернівецькій області функціонують підприємства, де виготовляють мінеральні води: «Буденецький завод мінеральних вод» (Сторожинецький район) спеціалізується на виробництві безалкогольних напоїв; завод «Хрещатик» (Заставнівський район) добуває воду з природного джерела біля Хрещатицького монастиря (виготовляють мінеральні лікувально-столові води, питні негазовані воді і солодкі газовані напої з різними смаками); торгова фірма «Бон Буассон» випускає води мінеральні, солодкі, газовані та негазовані; виготовляє воду також приватне підприємство «Полімермаш»; різні води виробляють на продаж в Кіцманському районі: с. Брусниця – «Брусницька-нова», а також вода «Валякузьминська», яка добувається з джерела в Глибоцькому районі, тощо.

 

Обираючи мінералку

 

 Розлив столових і лікувально-столових мінеральних вод в Україні проводиться згідно з ДСТУ 878-93 «Води мінеральні питні», розробленим Одеським НДІ курортології і Вінницьким ПКТІ та затвердженим Держстандартом.

 

 Обираючи мінеральну воду, одразу неможливо виявити, чи вода справжня (з джерела), чи підробка. Звичайно, спочатку потрібно дивитися на наповнюваність пляшки, упаковку: щоб зовнішній вигляд був охайний, етикетка рівно наклеєна – це свідчить про те, що на заводі є спеціалізоване обладнання. Якщо помічаєте певні недоліки, то вода може виявитися фальсифікатом.

 

 Заступник головного державного санітарного лікаря області із санітарно-гігієнічних питань Наталія Климчук розповіла, що близько шести років тому в Чернівці завезли партію мінеральної води відомої марки. Після дослідження було виявлено, що вода є підробленою. «Але останніми роками таких випадків не зустрічаємо», – додала п.Наталія, при цьому зауваживши, що подібні дослідження води досить дорогі й навряд чи хтось з реалізаторів цього продукту зацікавлений у подібних дослідах, а у виробників є інші проблеми, їм також не до цього. Проте все-таки досліджують воду, правда, пересічні буковинці, яким хочеться знати, що ж вони вживають разом із водою. «Частіше досліджують криничну воду, щоб знати, чи можна її пити», – каже Наталія Климчук.


 Пані Наталія також додала, що на сьогодні немає скарг на мінеральну воду.

 

 Лікар-лаборант, гігієніст Ірина Брицька розповіла, як визначають фальсифікат у лабораторних умовах: «Фальсифіковану воду визначають лише за хімічним складом у спеціалізованих лабораторіях. Один раз на рік спеціальні інститути роблять повний хімічний аналіз мінеральної води».

 

 Підроблену воду можна визначити одразу за смаком, який у води чітко виражений. Якщо Ви відчули, що мінеральна вода має присмак, не пийте. Є певний ризик для здоров’я.


 Крім того, варто знати, чи немає у Вас протипоказань до застосування тієї чи іншої мінеральної води. Навіть від того, газована вода чи ні, може залежати самопочуття. Так, людям, які мають захворювання верхніх відділів травного тракту (гастрити, панкреатити, холецистити тощо), газовану воду краще вилучити зі свого раціону. Зберігатися й продаватися лікувальна мінеральна вода повинна в скляній тарі. Тільки у цьому разі вона буде максимально корисною. Під дією сонячних променів у воді відбуваються процеси руйнування корисних речовин, і вона втрачає свої корисні властивості. Тому мінеральна вода у прозорих пластикових пляшках є лікувальною дуже умовно.

 

 Неякісна вода визначається лише за зовнішніми ознаками. Якщо це столова вода, то у неї не має бути ніякого запаху, плівки зверху, осаду. У лікувальних водах допускається невеличкий осад. Крім того, має насторожити ціна на газовану воду. Якщо вона нижча за середні ціни на ринку, швидше за все вода потрапила у пляшку з-під крана. Ще один важливий момент: перед тим як купувати мінералку, навчіться читати етикетку. Скажімо, якщо «Моршинську» розливають в Херсонській області, то це не справжня моршинська вода, а херсонська. На кожній етикетці має бути правильно вказано склад води і номер свердловини. Не вказувати адресу і контактний телефон серед виробників вважається поганим тоном. І, нарешті, якщо етикетка бліда, погано надрукована або погано наклеєна, її «якості» цілком відповідає «якість» води у пляшці. Крім того, на справжній заводській етикетці обов’язково є характерна смужечка темного кольору на місці «стику» етикетки. Як правило, часто підробляють маловідомі марки води або штампують свої етикетки з ніде не зареєстрованою назвою…

 

 Завжди звертайте увагу на термін зберігання цього важливого для організму продукту. Краще вживати воду в перші два місяці її розливу, коли вона зберігає всі корисні властивості. Щодо зберігання, то скляну пляшку варто зберігати до двох років, а пластикову – до 18 місяців та в горизонтальному положенні.

 

 Дослідженнями було встановлено, що чим більше вода зберігається в пластмасовій пляшці, тим більша ймовірність переходу в неї хімічних сполук із тари. Тому корисніше купувати мінеральну воду в скляній пляшці.

 

 А купуючи столову мінеральну воду, обирайте ту, яка Вам найбільше подобається за смаком, та не забувайте кожні 2-3 місяці змінювати воду, радять лікарі.

 

Лікування мінеральною водою

 

 Наше здоров’я залежить від того, яку воду ми п’ємо. Лікар-гастроентеролог Михайло Дяк для оптимального підтримання здоров’я рекомендує випивати по 2-3 літри води на день. А взагалі у кожного організм індивідуальний і пити треба стільки, скільки хочеться.

 

– У яких випадках можна лікуватися мінеральною водою?

– Все залежить від хвороби. Краще звернутися до лікаря індивідуально за рекомендаціями. Краще лікуватися водою на курортах, де є джерела.

 

 Перед тим, як лікувати хворобу мінеральною водою, потрібно звернутися до лікаря! Людям із хронічними хворобами потрібно бути вкрай обережними при виборі води, адже можливо загострення захворювання. При цьому різні мінеральні води рекомендують застосовувати при хронічному гастриті, хронічному захворюванні печінки та жовчовивідних шляхів, хворобі обміну речовин тощо.

 

 Валентина Лященко, терапевт: «До лікувальної мінеральної води варто ставитися так само, як і до ліків. Якщо вода підібрана неправильно, а тим більше вживається без нагляду лікарів, можливо серйозно нашкодити своєму організму. Основний фактор при виборі лікувальної мінеральної води – це кислотність шлунку. Так, наприклад, за низької кислотності показана хлоридна вода, як-то «Нафтуся», за високої – гідрокарбонатна вода. Змішана мінеральна вода має більш широке застосування, через те що до її складу входить чимало мінеральних солей. У будь-якому разі, перед тим як лікуватися тією чи іншою водою, необхідно проконсультуватися у лікаря: таке лікування вимагає повного обстеження й дієти. Не поспішайте пити спеціалізовану воду, куплену у магазині, та ще й у великій кількості, тому що результат такого «лікування» може бути кардинально протилежним. До того ж безконтрольне вживання лікувальної мінеральної води призводить до зміни кислотного балансу організму і, замість того щоб вилікуватися, можна «заробити» собі ще одну проблему. Якщо Вам дуже хочеться оздоровитися в домашніх умовах, не полінуйтеся – порадьтеся з гастроентерологом».

 

 Як кажуть лікарі, хімічні елементи і вільна вуглекислота, що міститься у всіх лікувальних мінеральних водах, за надмірного надходження в організм можуть порушити секреторну і рухливу функції шлунку, жовчоутворення і жовчовиділення, кислотно-лужну рівновагу в організмі; мінеральні солі подразнюють нирки, сечовий міхур: солі натрію особливо шкідливі для хворих на хронічний нефрит, гіпертонічну хворобу, захворювання серця, що супроводжуються набряками. Дуже небезпечно давати пити лікувальну мінеральну воду дітям, якщо вони не страждають на захворювання, за яких ця вода показана.

 

 Нехай інформація цієї статті допоможе Вам зберегти здоров’я. Будьте здорові!

Цікаві факти про воду

Близько 70% Землі вкрито водою, але тільки 1% придатний для пиття.

Близько 80% тіла людини складається з води.

Кров людини на 83% складається з води.

У кавуні 93% води.

 

На замітку:

Якщо пити багато води, то це допоможе протистояти утворенню каменів у нирках, хворобам системи виділення і запорам. А також якщо випивати 2-3 літри води на день, «розгладжуються» зморшки під очима.

Вода прискорює видалення з організму токсинів і відходів життєдіяльності.

Корисно пити воду перед їжею, тому що це сприяє травленню.

Вода допомагає внутрішнім органам поглинати і засвоювати живильні речовини.

Вода покращує роботу мозку.

Оцінити матеріал:
(6 голосів)

Коментарі


Оцінити коментар! 0 DR MAXWELL
Ви хочете купити нирку або хочете продати свою нирку? Якщо ви шукаєте можливість продати свою нирку за гроші через фінансовий зрив, і ви не знаєте, що робити, то зв’яжіться з нами сьогодні, і ми запропонуємо вам гарну суму 500 000 доларів США для вашої нирки. Мене звуть доктор МАКСВЕЛЬ, я невролог в БІЛЬСЬКОМУ БОЛЬНИЦІ. Наша лікарня спеціалізується на хірургії нирок, і ми також займаємось купівлею та трансплантацією нирок з живим відповідним донором. Ми
знаходиться в Індії, США, Малайзії, Сінгапурі. Японія

Якщо ви зацікавлені у продажу або купівлі нирок, не соромтеся
щоб зв’язатися з нами на електронну пошту та електронною поштою.
Електронна пошта:
Що додатка номер: +33751490980

З найкращими побажаннями
МЕДИЧНИЙ ДИРЕКТОР
DR MAXWELL
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! 0 Doctor Franscis
Ви хочете придбати нирки, органи тіла чи продати нирки чи органи? Якщо ви шукаєте можливість продати свою нирку за гроші через фінансову невдачу, і ви не знаєте, що робити, то зв’яжіться з нами сьогодні, і ми запропонуємо вам хорошу суму в розмірі 500 000 доларів за вашу нирку. Мене звуть доктор ФРАНСИС, я невролог НЕБРАСЬКОГО ЛІКАРСТВА. Наша лікарня спеціалізується на хірургії нирок, а також ми купуємо та пересаджуємо нирки у живого донора, який має право. Ми знаходимося в Індії, США, Малайзії, Сінгапурі. Японія
Будь ласка, повідомте нас, якщо ви зацікавлені у продажу чи купівлі нирки або органу, будь ласка, не соромтесь зв’язатися з нами електронною поштою та електронною поштою. Електронна пошта:
Який номер програми: +1 2099207167

З повагою, DR FRANSCIS
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення