Субота, 21 вересня 2019p.

Прощавай, вільне життя, або Святкуємо так, щоб запам’яталось

 Нове віяння серед розваг

 

 Цікава традиція парубоцьких вечірок зародилася ще в античні часи в Греції, а саме в древній Спарті. Вперше її провели напередодні весілля одного із спартанців, який мав успіх у жінок. Ловеласу було так важко розлучатися з парубоцтвом, що друзі вирішили втішити свого товариша і зробили нетрадиційний подарунок – ніч невгамовного гуляння з розпиванням вина та сексуальними втіхами.

 

 Подробиці того, що саме коїли в ту ніч спартанець і його друзі, історія не відає, але сама традиція прощання з парубоцьким життям залишилася в світі понині. У сучасній Європі прощальна вечірка перед одруженням – невід’ємний атрибут як серед чоловіків, так і серед жінок. Святкують окремо: наречений – зі своїми друзями, наречена – в колі подруг.

 

 Взагалі дівич-вечір і холостяцька вечірка – це особисте бажання наречених, якщо їм хочеться востаннє відчути себе вільними та гучно погуляти. Коли у весільній круговерті на це немає часу, від ідеї відмовляються. Адже не таке воно страшне одруження, щоб намагатися «нагулятися на решту свого життя».

 

 Щодо нашої країни, і міста зокрема, то в нас ця традиція зовсім нова, хоча оновилася форма святкування, тому що сам обряд існував у нас з давніх часів, щоправда, виглядав він не так. На дівочих вечорах, які обов’язково передували весіллю, плели вінки, робили весільне деревце, здійснювалися обряди: посад, перепій молодих, розплетення коси нареченій, вбирання вінка, обмін подарунками між молодими. Напередодні весілля для молодих виготовляли вінки, але цей обряд не всюди був однаковим. Наприклад, на Гуцульщині вінки плели в хаті молодої, куди приходив за своїм вінком молодий з дружбою. На Бойківщині вінки зберігали в коморі у молодої до обряду посаду, коли молодим одягали їх на голову. У нас на заході до останнього часу плетені вінки тримали над головами молодих під час церковного вінчання.

 

 Можливо, хтось скаже, що це різні речі, але насправді обряди ці мають спільне коріння, от тільки ми перейняли західний манер святкування, забувши про рідні звичаї. Однак залишимо демагогію на кращі часи, а сьогодні розповімо, як модно влаштувати парубоцьку вечірку і скільки це Вам коштуватиме.

 

Атрибути святкування


 Парубоцька вечірка – це обряд, що проходить напередодні весілля. Певного сценарію ніколи не було, тож кожен святкував так, як умів. У давні часи хлопці збиралися в нареченого. У першу чергу цей вечір мав на меті отримати батьківське благословення, після чого було застілля, співи тощо. В наш час такий вечір організовують за 4-5 днів до одруження. Гостей кличуть на 18-21 год. і святкують всю ніч. Місце проведення залежить від фантазії і фінансових можливостей майбутнього нареченого. Найбільш поширеними місцями святкування є: стриптиз-клуб, сауна або баня, караоке-бар, на природі, прогулянка містом на лімузині, боулінг-клуб. Бажано, щоб друзі підготувалися до святкування заздалегідь: різні тости, анекдоти, ігри, подарунки. Однак, трохи дослідивши це питання, ми виявили, що хлопці зазвичай обмежуються випивкою і стриптизом.

 

 Дівочі вечірки трохи відрізняються тим, що дівчата розбавляють святкування більш продуманою програмою, ну і, звісно, дівчатка люблять дарувати подарунки майбутній нареченій: білизну, прикраси, книжки про інтимне життя та інші речі, що потрібні після і під час весілля. Місцями проведення вони зазвичай обирають: нічні клуби, ресторани, кафе, сауни, прогулянки на лімузині. І якщо раніше на таких вечорах співали сумних пісень, заплітали дівчині коси й давали корисні батьківські настанови, то тепер це носить більш вільний, розгульний характер.

 

 Але як би там не було, для того щоб гарно відсвяткувати, Вам знадобляться наступні атрибути:


1. Друзі. Запросіть 5-9 близьких друзів, більше брати не варто, адже, крім того, що скоріше доведеться платити за усіх, не треба забувати, що події цієї ночі інколи дуже бурхливі, тому інколи треба, щоб вони залишилися в пам’яті лише близьких друзів і не набули розголосу.

2. Однаковий одяг, фата для нареченої: це зазвичай роблять дівчата, які домовляються заздалегідь, кожна купує чи шиє вбрання за свій кошт.

3. Транспорт: частіше це лімузин. У нашому місті є кілька агентств, що надають у прокат лімузини. Найдорожчим є лімузин Нummer: його оренда коштуватиме 1200 грн./год. Можна замовити дешевший Lincoln, що обійдеться всього у 600 грн./год.

4. Алкоголь: прогулянка містом на машині супроводжується розпиванням спиртних напоїв, тому придбайте їх заздалегідь, адже в самому лімузині великого вибору немає.

5. Замовлення виступу: зазвичай замовляють стриптиз. Цю послугу замовте краще самі, оскільки в клубах чи саунах цим займаються рідко, а якщо й роблять, то буде це дорожче. Послуги місцевих стриптизерів обійдуться в 400 грн. за номер, через агентство – 800. Розповідали нам і про професіонала з Києва, виступ якого коштує 2500, крім того, його ще й житлом необхідно забезпечити. Звісно, не всі хочуть такого екстравагантного шоу, іншим цілком можуть підійти виступи звичайних танцюристів і артистів різного жанру. Їх послуги в середньому вартують 60 доларів за виступ.

6. Оберіть місце проведення святкування: нічний клуб у середньому – 200 грн. з людини (при замовленні банкету за вхід платити не доведеться), ресторан – 150 грн./чол., бар (100 грн.), боулінг після 18 год. у середньому – 100-170 грн./год., сауна – по місту ціни різні, але в середньому – 190 грн./год. в будь-який день, щоправда, кількість людей зазвичай обмежена до 8-9. Якщо Ви оберете боулінг або сауну, не забудьте, що їжу та напої купити треба окремо, а це ще плюс кілька сотень гривень.

7. Продумайте програму: придумайте різні конкурси, тости, жарти – тоді вечір стане справді незабутнім.

8. Торт. Солодкий витвір зазвичай купують друзі, замовляють заздалегідь у формі різних частин тіла (Ви зрозуміли яких). Звісно, справа не в тому, щоб його з’їсти, просто це додає справжнього святкового настрою.

9. Ну і наостанок: купіть різні прикраси: кульки і таке інше. Та не забудьте про подарунки: це завжди приємно, крім того, вони залишаться на згадку. За бажанням можете замовити ще й феєрверк.

 

 Обираємо маршрут


 Зазвичай маршрут пролягає визначними місцями міста, за межі якого, як стверджують у прокаті лімузинів, замовники виїжджають рідко, оскільки, по-перше, це зайвий час, а по-друге, не скрізь є необхідне місце для розвороту лімузину та асфальт. Жанна, власниця прокатного бюро, розповідає: «Катаються центральною частиною міста, на Театральній площі, інколи їдуть до університету, за межі міста не виїжджають. Дівчата замовляють лімузин частіше, ніж хлопці. Зазвичай проводять це у вихідні, орендують авто на 2, максимум – 3 години, хлопці катаються менше. Вода і шампанське входять у рахунок, але дозволяємо брати і з собою, в цьому обмежень немає. Головне – міра, хоча таке буває рідко. Був, наприклад, випадок, коли дівчина, будучи вже п’яною, вилізла на дах автомобіля, люка, на жаль, немає. Оскільки вона була на підборах, на даху лишилися подряпини. Неприємно, оскільки після гуляння довелося вирішувати, хто за це заплатить. Починають з катання, а вже потім їдуть чи на дискотеку, чи в сауну, чи в ресторан. Після цього машину відпускають. У нас на вибір є три лімузини: Chrysler, Hummer, Lincoln. Компанії складаються з 8-12 людей (як у дівчат, так і у хлопців). В нас, до речі, є й інші машини, але на такі вечірки завжди беруть лімузин».

 alt

 Дмитро, власник лімузина: «У нас замовляють лімузин лише дівчата, якщо це дівоча вечірка, робимо скидку, може навіть коштувати 500 грн./год. Їздять лише містом 3-4 години і п’ють шампанське. Все завжди культурно, казусів ніколи не було. Ну а остання зупинка – це нічний клуб».

 

Покатались! Куди ж далі?


 Після того, як покаталися на лімузині, час вже й до застілля, а де частіше вони відбуваються, ми спробували з’ясувати. Одним з найпоширеніших місць є нічний клуб, рідше – ресторан. Часто такі заходи проводять в нічному клубі «Астарта», але, на жаль, ми не змогли дізнатися як саме. В Hard-rock адміністратор поділилася, що в них холостяцькі вечірки – нечасте явище. Якщо й проводять, то без попереднього замовлення – просто приходять і все, а ціни відповідно, як і для будь-якої іншої вечірки. Те ж стосується і клубу «Ізограф». Однак зрідка тут бувають дівочі вечори. Нам розповіли, що дівчата організовують програму: різні виступи, танці. Обов’язково приносять торт. Хлопці запрошують стриптизерку – це теж своєрідна програма.

 

 Дуже часто проводять такі вечірки в клубі GranPri. Вікторія, арт-директор: «У нас такі вечірки проводять кожні вихідні. Майже завжди запрошують стриптизера чи стриптизерку. Дівчата приходять в однакових нарядах, минулої суботи прийшли в костюмах зайчиків. Компанії складаються з 8-10 людей. Хлопці здебільшого п’ють і дивляться стриптиз. Стриптизерок замовляють друзі: так вони роблять подарунок нареченому. Одного разу бачили, як проводили разом дівочу і парубоцьку вечірки».

 

 В клубі La passion взагалі раз на місяць проводять тематичні вечірки. Тобто якщо Ваша парубоцька вечірка припадає на відповідну дату в клубі, Ви за помірну плату і стриптиз побачите, і в коктельній вечірці візьмите участь. Такі патті обходяться в 300-500 грн., а вхід коштує 50 грн. Але інколи хлопці і дівчата замовляють індивідуальні вечірки.

 

 Адміністратор «Сорбонни» розповіла, що в них такі вечірки проводять щотижня, а інколи й частіше. «Замовляють приватні вечірки, майже завжди стриптиз, ми допомагаємо в пошуку, а інколи клієнти замовляють самі. Ось, наприклад, нещодавно дівчата замовили дуже популярного стриптизера з Києва, вартість послуг якого склала 2500 грн. за виступ. Дівчата в однакових нарядах. Обов’язково торт, завжди недвозначного змісту. Святкують дуже бурхливо до самого ранку. А хлопці влаштовують п’яну гульбу зі стриптизом», – каже працівниця закладу. Також вона розповіла, як одного разу всі дівчата прибули у фаті для нареченої. Цілий день вони влаштовували їй різні «квестові» події. А ще на них були футболки з написом: «Диана, зачем ты это сделала?».

 

 Ще одним місцем проведення може стати боулінг-клуб. Андрій, адміністратор у боулінг-клубі «Турбіна»: «Зазвичай у боулінгу святкують хлопці. Орендують на кілька годин, звісно, багато спиртного, замовляють пісні. Стриптиз у нас замовляти й проводити не можна, тож часто до нас приходять або до, або після основного святкування».

 

 Якщо серед дівчат найпопулярнішим місцем святкування є дискотека, то у хлопців це сауна. Зрозуміло, дівчата теж люблять так святкувати. Адміністратор однієї із саун міста розповіла, що нещодавно був дівочий вечір. Всі дівчата прийшли в однакових купальниках. Зробили екзотичний стіл, розповідали різні цікавинки й веселилися. Щодо хлопців, то в них проходить все банальніше. А на запитання, чи замовляють вони в сауну стриптиз, адміністратор відповіла: «Те, що робить клієнт в оплачений ним час всередині, – це його особиста справа». Теоретично там може бути все що завгодно. Однак тут зберігається приватність, тому це знають лише ті, хто безпосередньо бере участь у вечірці.

 

Отже...

 

 Що ж, основи проведення подібних заходів ми Вам запропонували, хоча, звісно, все залежить від Вашої фантазії та фінансових можливостей. Можна провести з шиком на лімузині та екстравагантними танцями, а можна просто на дачі в колі найближчих подруг. Чітких правил щодо цього ніхто Вам не нав’язує. Все залежить від Вас і Ваших друзів. Головне полягає в тому, щоб спогади залишилися приємними, а не навпаки.

 

Рахунок вишуканого холостяцького вечора на 7 осіб:

 

Лімузин (Chrysler) 2 год. – 2000 грн.

Алкоголь: віскі Jack Daniels – 400 грн.

Нічний клуб або сауна – 1500 грн. + додаткові замовляння з бару – близько 400 грн.

Стриптиз – 800 грн.

Феєрверк – 800 грн.

Таксі по місту – 50 грн.

Підсумок – 5950 грн.

Заберете додому подарунки, якщо не вип’єте або не викурите їх протягом вечора.

 

Рахунок вишуканого дівочого вечора на 7 осіб:

 

Одяг: сума варіюється, крім того, кожен купує окремо.

Лімузин (Chrysler) 2 год. – 2000 грн.

Алкоголь, шампанське, мартіні – 300 грн.

Нічний клуб – 800-1400 грн.

Стриптиз або шоу-програма – 700 грн.

Феєрверк – 800 грн.

Таксі по місту – 50 грн.

Підсумок – 4650 грн.

Заберете додому приємні спогади та різні подаруночки, які подружки обов’язково Вам принесуть.

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення