Середа, 01 лютого 2023p.

Кінотеатри

Ринок золота в Чернівцях


 У Чернівцях існує більше сотні ювелірних салонів, у яких представлені десятки тисяч прикрас із різних видів золота. Деякі магазини працюють напряму із заводом-виробником, що гарантує помірну ціну; інші є посередниками і зазвичай мають більший асортимент, ніж салон, що представляє вироби лише одного заводу. В останні місяці ціна за один грам золота зросла і тепер складає 395 гривень. Однак фахівці прогнозують ще один етап підвищення цін найближчим часом.


Біле, жовте, червоне…Золото люблять жінки


 Не одне століття поспіль жінки обирають і носять ювелірні прикраси, щоб виразити себе. Виробники у свою чергу у боротьбі за клієнтів намагаються створювати нові і нові колекції розкішних якісних ювелірних прикрас. Популярністю користуються ювелірні прикраси ручної роботи, що допомагають підкреслити індивідуальний стиль. Наразі існують найрізноманітніші прикраси: кокетливі, кумедні, розкішно декоровані, вишукані або традиційно класичні. Ювеліри кажуть, що нині модно комбінувати кулони, сережки, каблучки або браслети різних стилів. Саме це допоможе жінці бути чи сміливою, чи чуттєвою, чи сором’язливою, чи стриманою. Для жінок коштовності – це справжній наркотик. Рідко хто може встояти перед ними. Адже кожна жінка намагається завжди бути найкрасивішою і коханою. Але для досягнення «найкращого» треба трохи попрацювати.


Золото є навіть чорне?


 Золото – дорогоцінний метал жовтого кольору, який добувають у родовищах. Чистого золота не існує, можна отримати лише окремі атоми абсолютно чистого золота. Зазвичай воно має жовтий колір. У європейських країнах ювелірні прикраси не роблять повністю з «чистого». Воно досить м’яке. Щоб додати міцності золоту, його сплавляють з іншими елементами: сріблом, міддю, платиною.


 Ті, хто докладно не цікавився золотом, знають, що воно буває жовте, червоне та біле. Але відомо, що, завдяки поєднанню металів, золото може набути інших кольорів і відтінків, адже існує безліч сплавів та поєднань. Так, наприклад, платина забарвлює золото у білий колір, додаючи мідь – отримуємо червоний колір, а щоб був жовтий колір, потрібно зробити суміш, що містить мідь і срібло.


 «На ювелірному ринку представлене жовте, червоне, біле, зелене, рожеве, сіре та екзотичні з’єднання золота: коричневе, блакитне, фіолетове та чорне. Зазвичай такі кольори використовують для покриття годинників, вставок для прикрас тощо. Новинкою є чорне золото. Його отримують у результаті змішування. Коштують вироби із чорного золота зовсім не мало. Проте, незалежно від кольору, золото є золото», – розповідає консультант одного з чернівецьких ювелірних магазинів Ольга Гринюк.


Найпопулярніша 585 проба


Проба – це маркування на золотому виробі. Вона визначає якість сплаву. Проба ювелірних виробів показує, скільки грамів золота в кілограмі сплаву, який використовується для виготовлення прикрас з золота.


До найпоширеніших проб золота відносять 585 та 750. Якщо проба 585, то це означає, що в золотому виробі лише 58,5% чистого золота, а решта 41,5% – домішки інших металів. У 1978 році 583 проба була замінена на 585. Варто зазначити, що 583 проба не користується попитом у Європі, частіше використовується 585. Але, крім названих, існують і інші проби.


999 проба означає, що в кілограмі сплаву тільки 1 грам домішок та 999 грамів чистого золота. За європейською системою – 24 карати. Це найчистіше золото, яке також називають «чотири дев’ятки». Його можна побачити лише в золотих злитках. Якщо використовувати, до прикладу, для каблучки, то з часом воно деформується та не практичне у застосуванні через м’якість. Ціна 999 проби в два рази перевищує вартість ювелірного золота 585 проби. Саме таке золото в ювелірній промисловості прийнято називати «чистим».


750 проба робиться, коли в 1 кілограмі сплаву міститься 750 грамів золота, а 250 грамів – решта металів. Це золото з 18 каратами. Ювелірні вироби з 750 пробою так само, як і з 999, можуть деформуватися. Золоті вироби 750 проби не підходять для щоденного носіння, хіба що для окремих «виходів».


 585 проба – найпопулярніша. Це 14-каратне золото. Золоті прикраси 585 проби можна носити щодня, адже вони міцні та стійкі до стирання.


 375 проба містить 375 грамів чистого золота. Колір золота коливається від жовтого до червоного, але все-таки співпадає з кольором золота 585 проби. Незважаючи на низьку ціну, люди не завжди поспішають купувати золото 375 проби, адже від довгого носіння воно швидко темніє.


 Сплави золота інших проб ювеліри використовують досить рідко або в тих випадках, коли замовник наполягає.


 Технології, яка б стовідсотково очищувала золото від домішок, немає. Згідно з вимогами до злитків золота стандарту London good delivery чистота металу повинна бути не нижче 995 проби (чистота 99,5%), звичайна ж проба злитків складає 999,9.


Як обрати каблучку, кольє, браслет чи сережки із золота


Придбання ювелірних виробів – це, як правило, досить емоційна і непроста справа. Просто прийти, поміряти і купити, навряд чи вийде. Тому перед походом у ювелірний магазин фахівці радять визначити для себе кілька речей. «Обираючи золото, клієнт наперед повинен визначитися, який колір золота хоче придбати. Не всі знають, але золото буває у трьох гамах – жовтій, білій і червоній. Здебільшого золоті прикраси підбирають до кольору обручки. Наприклад, під білу обручку підбирають вироби з білого золота, під жовту – вироби з жовтого золота. Проте деякі жінки навіть обирають колір прикрас під колір очей, а хтось – під вечірнє вбрання чи взуття. Однак це зовсім не означає, що на руці, приміром, не може бути прикрас із золота різних кольорів. При цьому варто запам’ятати: при виборі, наприклад, каблучки має значення довжина і розмір пальців. Великі каблучки з каменями навряд чи підійдуть для рук з малими і тоненькими пальчиками. А от дівчатам, у яких широкі та довгі пальці, каблучки складної форми стануть вибором номер один. Обираючи кольє, особливо з різноколірним камінням, раджу звернути увагу на те, чи підходить воно до розміру шиї, а також на те, чи гармоніює воно з відтінком шкіри конкретної людини. При виборі браслета важливо зауважити, як він прилягає до руки. Занадто вузький залишатиме на шкірі неестетичні смуги, а занадто широкий може зісковзнути і загубитися. Дуже масивний браслет худеньким дівчатам не підійде, особливо якщо на руках мало золотих каблучок», – розповідає Ольга Гринюк.


Психологи переконані, що саме на Новий рік чи Різдво дарувати ювелірні вироби найбільш доречно. Жінки, які протягом року втомилися від щоденних турбот і гризот, прагнуть завершити старий рік і увійти в новий з відчуттям не просто свята, а казки. І чоловікам під силу цю казку їм подарувати.


Постійних клієнток не бракує


Зі слів консультантів ювелірних салонів, найретельніше з усіх прикрас клієнтки обирають сережки. Якщо мова йде про сережки на кожний день, то це можуть бути як маленькі, ледь помітні сережки, що збільшуватимуть риси обличчя, так і великі чи навіть масивні сережки. Для вечірок краще купувати сережки із білого золота довгастої форми, плоскі сережки-кліпси або сережки з підвісками чи обрамлені сережки.


 Щоб підібрати подарунок для найменших красунь, у ювелірних магазинах є окремі відділи з чудовими прикрасами. «Сонечко, пташечки, сердечка, бджілки, метелики та квіточки – це далеко не весь перелік того, що зазвичай купують батьки для своїх маленьких леді», – каже Ольга Гринюк. Крім того, ватро зауважити, що тепер чи не кожен ювелірний салон приймає індивідуальні замовлення на будь-які золоті вироби. Тому задовольнити найвибагливішого клієнта тепер можна легко. Однак навряд чи пересічні чернівчани мають змогу стежити за розвитком ювелірної продукції й останніми тенденціями та постійно поповнювати модельний ряд найновішими зразками. Проте, як переконують працівники салонів, багатих і постійних клієнток у місті вистачає. І навіть попри насичення ринку золотом, чимало жінок залишаються невдоволеними.


Золото як варіант заощадження


У сучасних умовах зберігаються певні якості золота як валютного металу, тобто золото продовжує виконувати важливу роль у валютній сфері світових грошей. Сьогодні золотий запас існує в трьох формах: централізовані запаси в казначейських і державних банках; приватні накопичення фізичних та юридичних осіб (фірм, банків); метал використовується в галузях економіки, наприклад у ювелірній та зубопротезній справах.


 У світі функціонує понад 50 ринків золота. Провідне місце належить ринкам золота у Лондоні та Цюріху. Сьогодні власниками золота є США, ФРН, Швейцарія, Франція, Італія, Бельгія, Нідерланди. Золото сьогодні залишається досить надійним високоліквідним резервним активом центральних банків провідних країн світу. У першу п’ятірку країн з видобутку золота входять ПАР, США, Австралія, Канада, Росія. Щороку, починаючи з 2001, вартість золота зростала на 15-30%. Таким чином, за десять років вартість найбільш популярного банківського металу виросла майже в сім разів, з 270 до 1700 доларів за унцію. При цьому за останні два роки ціна золота подвоїлася. Темпи зростання прискорювалися.


Де найбільше золота?


У 32 тисячі тонн оцінюються світові банківські резерви золота. Якщо говорити про національні резерви, то найбільше золота знаходиться в сховищах США (близько 8 тисяч тонн), далі йде Німеччина. Найбільше сховище золота знаходиться в Федеральному резервному банку в Нью-Йорку. Там зосереджено 25% світових запасів золота.


 З початку цього року вартість золота підвищилася на 5%. Черговий рекорд на позначці $1577,4 за унцію був зафіксований 02.05.2011. Економісти кажуть, що існують основні ризики інвестицій у золото: ціна може впасти. Банк може збанкрутувати, а вклади в золоті не страхуються Фондом гарантування вкладів. Банк може не купити злитки або купити за невигідним курсом. За словами начальника центрального відділення одного із банків Галини Жук, «нині мало чернівчан заощаджують у золоті. Для них більш прийнятним варіантом є валютні вклади».


Прикраси з білого золота дорожчі


Найвищою пробою банківських металів для золота визнають не менше ніж 995,0 пробу. Насправді, переконують ювеліри, якість золотого виробу залежить від сплаву золота, його проби чи карата, а не від кольору. Саме спеціальний сплав золота з іншими металами допомагає зробити золоті прикраси стійкими до подряпин. Прикраси з білого золота дорожчі ніж інші.Спеціалісти це пояснюють високими затратами в процесі виготовлення сплаву, а також високим рівнем складності роботи. На вартість таких прикрас, безумовно, впливає і те, хто і де його виготовив. Традиційно біле золото застосовують як обрамлення для коштовного каменя. Біле золото 750 проби зазвичай має такий склад: золото – 750, мідь – 55, нікель – 145, цинк – 50. Дуже часто біле золото плутають із платиною, та насправді, порівнюючи ці два метали за кольором, можна помітити, що платина біліша: біле золото все ж має жовтуватий відтінок. Біле золото актуально носити із великими діамантами, сапфірами і топазами. Такі прикраси підходять як до сукні, так і до ділового костюма.


Як відрізнити золото?


 Ще одне важливе питання, яким цікавляться любителі золота. Завжди перед його покупкою постає дилема: де краще купувати прикраси – в ювелірному магазині чи на чорному ринку. У Чернівцях також існуює останній (на Калинівському ринку та на вулиці Кобилянської). Купуючи золото тут, точно можна сподіватися на нижчі ціни, ніж у салоні. Однак гарантії, що це справжнє золото, ніхто не дасть. Однак, як стверджують ювеліри, незалежно від того, де купують золоті вироби (чи в ювелірному магазині, чи на ринку), можна потрапити на підробку. Перш ніж придбати вироби із золота, варто оглянути їх, чи вони справді золоті. Найголовніше – подивитися, чи є проба на кожній деталі виробу, а також оцінити роботу ювеліра, а саме – чи все охайно зроблено. Кажуть, щоб перевірити, чи якісна золота каблучка, потрібно її кинути на стіл і почути дзвін: якщо задзвенить, немов кришталь, то якість хороша, а якщо звук приглушений, то слід засумніватися.


Існує також хімічний спосіб перевірки золота. Якщо кілька хвилин потримати виріб в оцті і він почорніє, то це підробка.


Догляд за золотими виробами


Ювелірні вироби із золота краще знімати, коли робите прибирання, займаєтеся спортом тощо, для того щоб не подряпати поверхню металу та не допустити контакту з миючими засобами, що містять хлор. Часто буває, що після довгого носіння золотих виробів на тілі залишаються темні плями. Щоб почистити золото, потрібно:


– взяти цибулю і вичавити сік. Занурити золото в сік і зачекати 2-3 години. Після всього промити водою та витерти сухою ганчіркою;

– підготувати розчин з 6-10 крапель нашатирного спирту та склянки мильної води. Потримати 15 хвилин і витерти;

– підготувати розчин цукру: чайна ложка цукру на склянку води. Занурити та зачекати 2-3 години. Далі промити водою та витерти сухою ганчіркою. Це надасть золоту блиск.


Зберігати ювелірні прикраси варто в спеціальних скриньках і футлярах. В жодному разі не у ванній кімнаті.

Оцінити матеріал:
(3 голосів)

Коментарі


Оцінити коментар! 0 gurelay
viagra online
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! 0 gurelay
buying cheap viagra online
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! 0 gurelay
viagra free consultation
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! 0 gurelay
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! 0 gurelay
candian pharmacy lasix pills
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! 0 gurelay
order cialis online
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення