Четвер, 08 червня 2023p.

Кінотеатри

Ринок одягу: від нижньої білизни до вечірнього вбрання

«По одягу зустрічають, а по розуму проводжають», – досить актуальне прислів’я. Так заведено, що світ найперше ми сприймаємо очима, ну а потім і рештою чуттів. Тому погляд падає спочатку на одяг, потім оцінюється зовнішність, ну а згодом і розумові дані. Така ось послідовність сприймання іншого. Крім того, через одяг ми презентуємо себе, свій внутрішній світ і навіть свої бажання. Тож одяг відіграє не тільки роль захисту, а й самореклами. Сьогодні досліджуємо ринок одягу в Чернівцях: ціни, якість, постачання…


Білизна

 

 Це саме та інтимна річ, яка створює внутрішній комфорт і впевненість, особливо якщо білизна зручна та якісна, до того ж ще й красива. Чоловіки при виборі нижньої білизни найчастіше звертають увагу на якість і зручність, жінки –на естетичний вигляд. При цьому враховуються індивідуальні особливості, у тому числі й при виборі кольору білизни. Адже відомо, що колір емоційно впливає на людину, її настрій. Так, чорний колір привертає увагу, вважається стильним, є «королем елегантності». Білий асоціюється з чистотою, невинністю. Червоний – символізує силу життя, енергію, активність. При погляді на зелений згадується літо, трава, ліс. Білизна у фіолетових кольорах вважається еротичною, загадковою та… «інтелектуальною». Жінки, які полюбляють рожеву білизну, очікують від оточення турботи й опіки. Це колір, в якому зручно ніжним, вразливим душам… Це щодо кольору. І про ціни.

 

 Ціни на нижню білизну в чернівецьких спеціалізованих магазинах досить захмарні. За жіночий комплект потрібно викласти від 250-ти гривень, але є й комплекти за 500 гривень і вище (з мереживом, пухом та рюшами). Найдешевший комплект можна купити за 100 гривень, про якість «промовчимо».

 

 Інша ситуація на ринках… Ціни дешевші за бутикові, але якість ніхто не гарантує. На мікроринку «Господар» вразило те, що «інтимний» товар просто лежав на відкритому прилавку й припадав пилом. Попри це люди купували його, тому що ціни прийнятні. Жіночий комплект на ринку коштує 30-150 гривень, якість, звичайно, «пахне» Китаєм.

 

 Зрозуміло, асортимент чоловічої нижньої білизни (трусів) менший, аніж жіночої. В магазинах чоловічі труси в середньому коштують від 20-ти до 70-ти гривень. Наприклад, труси польського виробництва відомої марки можна придбати в бутику в центрі міста за 70 гривень. В інших магазинчиках ціна мало відрізняється. На ринках можна купити нижню чоловічу білизну за 15-45 гривень. Виробники – Туреччина, Польща, Україна. Є й «сімейні труси» по 15 гривень кустарного виробництва.

 

 Тож, зрозуміло, що до вибору нижньої білизни потрібно поставитися з увагою, аби не купувати «синтетику», шкідливу для здоров’я. Усе ж таки при виборі «інтимних» речей має переважати якість. Отже, не все дешеве є корисним, і не все корисне є дешевим… Особливо щодо нижньої білизни. А вибір – завжди за покупцем.

 

Хочете ексклюзиву – Вам до магазину

 

 У Чернівцях знайти брендовий або «іменний» одяг досить важко. Купити його можна лише у кількох бутиках, тому що не кожний підприємець зважиться під час економічної кризи вкладати кошти у фірмовий товар – дорого й ненадійно. Тому «фірма» найчастіше обмежується Туреччиною, у кращому разі – Польщею. Ціни, порівняно із середньою зарплатнею буковинця, є високими. Зазвичай ті, хто можуть собі дозволити купити дорогий одяг, їдуть на шопінг до Італії, Іспанії, Парижа тощо. Натомість більшість буковинців у пошуках одягу відвідує не лише магазини, а й ринки. На відміну від ринків, в магазині обирати одяг зручніше та комфортніше, проте ціни вищі.

 

Чоловічий якісний костюм у середньому обійдеться в 1000 гривень

 

 Раніше вважалося, що жінка більше стежить за тенденціями моди. Проте сучасні чоловіки своєму гардеробу приділяють не менше уваги, аніж жінки. Гардероб сучасного чоловіка повинен містити хоча б два ділові костюми: темного та світлого кольорів, дві-три сорочки та кілька краваток. Це дає змогу чоловіку щодня змінювати образ. Здається, жінкам потрібно більше грошей для одягу, ніж чоловікам. Але це не так, тому що чоловікам, щоб одягнутися, потрібно теж чимало.

 

 У Чернівцях є кілька бутиків, де вони можуть купити костюм. В одному з них за костюм-двійку потрібно заплатити від 399-ти до 1959-ти гривень, за «трійку» – від 559-ти до 1949-ти гривень (найдорожчий – бізнес-костюм з покриттям для захисту від плям), а от костюм-четвірка – за 699 гривень (100% поліестер). У магазинах в центрі міста можна зустріти чоловічі костюми чернівецького виробництва. У середньому коштують 1000 гривень. Чоловічі штани у магазинах коштують від 350-ти до 1295-ти гривень, сорочка – від 99-ти до 595-ти гривень. При цьому часто на літній товар роблять суттєві знижки. Так, наприклад, світлі костюми нині можна придбати за 500 гривень.

 

 У «брендових» магазинах чоловічі штани (100% катон) коштують 675 гривень, є й за 1295 гривень, але турецького виробництва. Продавець повідомила, що штани є лише по 2-3 розміри. А сорочку з розпродажу можна придбати за 595 гривень. В інших бутиках можна купити сорочку від українського виробника за 135-150 гривень, з Туреччини – за 200-290 гривень, а з Польщі – за 195 гривень. Як сказали продавці, катонові сорочки не зовсім зручні, тому що тканина сильно мнеться й втрачає свій вигляд, проте плюс, що не парить. Тому покупці часто при виборі сорочок звертають увагу на відсоток синтетичних волокон, адже така сорочка й не дуже парить, й виглядає привабливо. На розпродажу сорочку можливо купити за 50 гривень, проте якість дуже низька. Сорочку з Англії можна придбати за 245 гривень, а з довгим рукавом – за 255 гривень (Туреччина). А літні штани за 415 гривень виглядають сучасно й гарно, правда, не кожному по кишені. Найдешевшу сорочку можна придбати в магазині за 99 гривень, але це з коротким рукавом та зі знижками.

 

До 10000 гривень за вечірню сукню


 Жінки все частіше віддають перевагу штанам і блузам, але коли потрібно йти на свято, то немає нічого прекраснішого, як жінка на підборах і в гарній сукні. Як стверджують модельєри, у неї в гардеробі має бути хоча б 2-3 ошатні сукні. Звичайно, жінка прагне до кожного свята купувати нову сукню, тому в її гардеробі може бути набагато більше. При цьому паличка-виручалочка – чорна «французька» сукня.

 

 У бутиках і модних брендових магазинах продають сукні, які можуть собі дозволити жінки лише з «персональними пенсіями» або бізнес-леді. Так, в одному з таких магазинів вечірні сукні коштують від 500 до 5000-6000 гривень (6000 гривень платите не за дорогу тканину, з якої пошита сукня, а за коштовні камінчики, якими вона розшита). В іншому магазині сукні в середньому коштували 1000 гривень, але виглядали «простенько». Виробник – зазвичай Туреччина. У найдорожчих бутиках є сукні і за 10000 гривень. Як з’ясувалося, деякі з дорогих нарядів шиють у буковинських селах, а власники магазинів роблять з них «бренд» і призначають відповідні ціни.

 

 Жіночі спідниці, блузи, штани тощо також «розкидані» у ціновій політиці, яку під час економічної кризи встановлює «вільний» ринок одягу. У середньому ціна спідниці складає 200 гривень, а от штани коштують 200-450 гривень, блузи (сорочки) – 99-825 гривень.

 

 В одному з найдорожчих бутиків міста натрапили на розпродаж блуз: 99-199 гривень, а найдорожча з них – 825 гривень (виробник – Італія, брендова річ, єдина у місті). Штанів у цьому магазині небагато, але знайшовся маленький розмір за 125 гривень. У вітрині на манекені були джинси за 1595 гривень (для когось потрібно працювати цілий місяць, щоб придбати такі джинси). Хоча варто відзначити, що ціни також ексклюзивні. А сорочка з Туреччини (70% катон) – 120-175 гривень, але такі ж сорочки можна придбати на ринку набагато дешевше. Вартість класичних сорочок у бутиках – 399-469 гривень. Радує те, що активно проводиться розпродаж літніх товарів, де можна придбати якісну річ за прийнятною ціною.

 

 Купуючи брендові речі, зверніть увагу на те, що вони ніколи не будуть продаватися з рук або коштувати дешево; при виборі якісного та модного брендового одягу необхідно перевірити, чи є відповідний сертифікат, що підтверджує оригінальність товару.

 

Речові ринки із запахом Китаю


 Кожен знає, що найдешевші речі – на ринках. Більшість чернівчан по покупки ходить саме туди. Про якість краще не говорити, але ціни приємно вражають. Рейд «Калинкою» зорієнтував у цінах на ринках.

 

Чоловічий одяг

 

 На «Калинівському ринку» можна придбати костюм як з Китаю, так і з Туреччини. За «китайський» костюм потрібно заплатити близько 600 гривень, а за «турецький» – у середньому 1200 гривень. Є й брендовий одяг, що продається за відповідними цінами. Найдешевші штани, з кривими швами та з неякісної тканини, коштують від 85-ти гривень, а за якісні шви доводиться викласти близько 300 гривень. Сорочок на ринку безліч. Найдешевшу можна купити з розпродажу за 40-50 гривень. Але будьте уважні, купуючи речі зі знижками: звертайте увагу на охайність, кількість гудзиків і справність застібок. На «Добробуті» та в «дорогих рядах» за якісну сорочку потрібно заплатити від 250-ти гривень.

 

 На мікроринку «Господар», що по вулиці Червоноармійській, є близько десяти контейнерів, де продають одяг. Чоловічих костюмів взагалі немає, а от чоловічі штани можна купити за 170 гривень, правду кажучи, якість низька. Виробника товарів продавці найчастіше не знають або не хочуть «видавати» місцевих кравчинь чи Китай. Продають куплений на «Калинівському ринку» товар за підвищеними цінами (кожен заробляє як може). За штани з Туреччини доводиться викласти близько 200 гривень. Взагалі вибір маленький. Щодо сорочок, то товар літа, що стрімко добігає кінця, з «легким візерунком» можна знайти за 60 гривень (Туреччина). Продавець сказала, що раніше їх купували по 120 гривень, а під кінець літа, щоб закупити новий товар, доводиться влаштовувати розпродаж.

 

Жіночий вибір

 

 Вечірні сукні різних виробників, копія елегантних штанів від відомого бренду, мереживна сорочка… Це все, і не тільки, жінки можуть купити за помірними цінами на ринку. Справді, жінки досить вибагливі до зовнішнього вигляду, хочеться щось недороге та якісне. Одні купують дешеві речі, але багато і на один сезон, інші – дорогий одяг у меншій кількості, але на довший час. А що робити, якщо хочеться на кожну вечірку одягнути нову сукню?

 

 На «Калинівському ринку» в магазинах при дорозі продаються сукні від 250-ти гривень, але фасони «дешевок» не зовсім сучасні, за дорогу ж та якісну сукню треба заплатити до 5000-10000 гривень. Але краса того варта. Найдешевшу спідницю можна придбати, не повірите, за 15 гривень. Виглядає вона надто сучасно: невеликий клаптик тканини з резинкою. А вартість ділової спідниці – від 300 гривень. Вибір штанів широкий – від ділових до спортивних. Вартість також стрибає: 40-300 гривень. Ціни на сорочки (блузи) – від 70-ти до 400 гривень.

 

 На мікроринку «Господар» вечірніх суконь взагалі немає, де-не-де можна побачити спідницю, штани чи сорочки. Продавець розповіла, що завезла нову партію товару з Угорщини: вартість штанів – 150-220 гривень, але віддають за 200. Ціни тут суттєво не відрізняються від «калинівських».

 

Секонд-хенд: переваги та недоліки

 

 Економічна криза, відсутність роботи та низькі зарплати створили чудову платформу для процвітання секонду різного штибу в межах міста. У магазині «Гардероб» продають речі від відомих виробників, якість відмінна, ціна приваблива, але зовнішній вигляд все псує. Наприклад, чоловічий костюм на кожен день можна придбати за 400-500 гривень. Вийти в люди в ньому соромно, а для роботи – дорогувато… Хоча – бренд, фірма… Великий вибір чоловічих штанів та сорочок, ціни – як і в інших магазинах.

 

 Для жінок пропонують різні майки, спіднички, кофтинки, а от вечірню сукню підібрати важко. Та й фасони більш європейські, що не всім до смаку. Ціни коливаються від 200 до 500-700 гривень. На полицях у стокових магазинах є лише речі одного розміру, тому якщо річ сподобалася, а ще й підійшла, тоді Вам пощастило. Варто зауважити, що придбана річ поверненню не підлягає.

 

 Є й магазини, де продаються речі поштучно. Наприклад, у «Скрині» розцінки такі: у понеділок – по 3 гривні, у вівторок – по гривні, в середу – по 10 гривень, у четвер – по 10 гривень, у п’ятницю – по 5 гривень, в суботу – по 5 гривень та в неділю – по 3 гривні.

 

 У «Євро-секонд-хенді» одяг продається на вагу. Вечірніх суконь і ділових костюмів у магазині не зустрінеш, але ціни досить високі. Понеділок – 7 гривень, вівторок – 76 гривень, середа – 63 гривні, четвер – 49 гривень, п’ятниця – 39 гривень, субота – 29 гривень, неділя – 18 гривень.

 

 Часто на секонді «пасеться» молодь, відшуковуючи ексклюзив і оригінальність. Старші люди купують речі для дачі чи села…

 

Буковинські виробники


 Офіційно на Буковині понад двадцять підприємств легкої промисловості. Серед них близько десяти виготовляють одяг – від рукавичок до пальт. Плюс кустарні фірмочки, які шиють «на хаті». Серед найвідоміших потужних буковинських підприємств і фабрика «Трембіта», яка спеціалізується на пошитті чоловічих і жіночих костюмів, піджаків, штанів, жилетів, курток тощо. Як відомо, вироби чернівецьких кравчинь експортують за кордон, а якусь частину залишають у Чернівцях. Середня ціна на темний костюм близько 1200 грн., а світлий костюм з розпродажу можна придбати за 500 грн.

 

 Фірма «Поляріс» спеціалізується на верхньому спортивному одязі. Старший менеджер Тетяна Веселова розповіла, що товар постачається лише на внутрішній ринок, а саме в магазини Чернівців та області. «Є у нас і конкуренти, – продовжує пані Тетяна, – але ми боремося за «місце» на ринку, тому є своя стратегія та шляхи просування товару». Тут серед чоловічих костюмів є лише два розміри – 48-й та 52-й за 290-300 грн.

 

 ТОВ «Балакком» виготовляє катонові чоловічі та жіночі труси. Як нам сказали, постачають товар лише по Україні. Правду кажучи, виготовляють труси «стандартні», без різних сучасних фасонів з мереживом. Гуртові ціни (від 100 штук): найдешевші – 130 грн., найдорожчі – по 25 грн. за штуку (продають гуртом від 100 штук), за упаковку – 75 грн. (3 шт. в упаковці).

 

 Чернівецьке УВП «УТОГ» виготовляє спеціальний одяг (медичні халати, комбінезони, робочий одяг). Економіст Галина Іванівна каже: «Постачаємо лише на Чернівецьку область. З конкурентами боремося, стараємося знижувати наші ціни, щоб з нами співпрацювали».

 

 Відкрите акціонерне товариство «Чернівецьке рукавично-трикотажне підприємство «Надія» на ринок постачає рукавички як для наречених, так і для технічних потреб.

 

 ВП «Черемош» УТОГ шиють речі на замовлення та постачають на Чернівецьку область. Головний енергетик Віктор Олійник розповідає: «У загальному ми шиємо одяг (штани, куртки, комбінезони, головні убори)». Відчувають конкуренцію, але намагаються встановлювати менші ціни, ніж у конкурентів.

 

 У Чернівцях також діє іноземне ТОВ «РІККА», що виготовляє верхній чоловічий і жіночий одяг (куртки, пальто, плащі). Директор Віктор Якобишен каже: «Виготовляємо речі на замовлення іноземних споживачів. Відправляємо до Італії, Німеччини, Америки. У нас клієнти замовляють те, чого хочуть, вони дають свою бірку, а наша робота – шити». Конкуренції практично немає, тому що товариство співпрацює з іноземцями.

 

 Працівники трикотажної фірми «Арніка» шиють жіночу нижню білизну. Фірма співпрацює з німецькою фірмою «Тріумф», тому шиють лише для Німеччини, а на наш ринок не постачають. За словами перекладача Павла Півторака, конкуренції фірма не боїться. «Робоча сила чернівецьких майстринь, а обладнання – німецьке», – каже пан Павло.

 

Фольклорний одяг

 

 Неможливо не згадати про буковинських майстринь, які створюють речі своїми руками: вишивають національний (фольклорний) одяг. Його можна замовити й придбати безпосередньо у них, але треба знати де. Великий вибір такого вбрання останнім часом можна побачити й придбати на ярмарку, в художніх салонах і на ринку. Ціни високі через те, що робота ручна.

 

 Директор одного із чернівецьких художніх салонів Віталій Москалюк розповідає: «У салоні представлені роботи буковинських майстринь. Вишиті сорочки возимо з Вижницького, Кіцманського, Заставнівського районів». За чоловічу вишиту сорочку потрібно заплатити від 300 до 2000 гривень, за жіночу – від 300 до 3000, 5000 та 10000 гривень, ціна залежить від складності візерунку й техніки, а от підліткову сорочку можна купити від 200 до 500 гривень. Є сорочки і по 160 гривень, але це машинна вишивка, проте має гарний вигляд.

 

 Директор іншого художнього салону Галина Йосипівна каже, що за чоловічу сорочку потрібно заплатити 310-1500 гривень, жіночу – 430-1500 гривень, а дитячу – близько 60-ти гривень. Це роботи вінницьких і коломийських майстринь.

 

 Все частіше на вулицях міста можна побачити людей у вишиванках. А це свідчить про те, що буковинці повертаються до своїх джерел.

 

Тенденції в моді

 

 Хто ж нам диктує моду? Раніше це робили ринки, магазини, а вже сьогодні, якщо Ви одягнені у щось привабливе та цікаве, то це лише Ваша заслуга, тому що моду, а точніше, свій імідж кожен створює сам. Звичайно, відомі люди відвідують стилістів. А що робити пересічним громадянам?

 

 Викладач Чернівецького коледжу дизайну та економіки Лілія Навольська розказує про модні тенденції: «Сьогодні більше дизайнерів і людей орієнтуються на французьких модельєрів». За її словами, для чоловіків восени буде модне поєднання класичного та спортивного стилів. Колір слід обирати пастельних відтінків – сірий, коричневий, мокрого асфальту. У моді будуть блейзери, куртки з накладними карманами та капюшонами. Для жінок цього сезону теж буде актуальне поєднання класичного та спортивного стилів. Модними будуть спокійні відтінки: колір чорного шоколаду, колір топленого молока, какао з різними яскравими оздобленнями (гудзики ручної роботи, золотаві аксесуари).

 

На замітку:

Пам’ятайте, що не завжди дорога річ відповідає якості. У Китаї брендові речі копіюють і виготовляють з іншої тканини за дешевші ціни. Якість не відповідає вимогам, але люди купують, тому що річ гарна та дешева.

Як же обрати якісний одяг? Річ має подобатися, гарно лежати та бути гармонійною на людині, тобто відповідати внутрішньому стану. Тоді її приємно носити. Аби переконатися, що одяг дійсно якісний, Лілія Навольська радить перевірити рівність швів і порівняти ціну (брендовий якісний одяг коштує недешево).

Перед тим, як купувати якусь річ, обійдіть ринки та магазини (якщо є вільний час), а потім зробіть свій вибір. Чи то дорогий, чи то дешевий одяг, звертайте увагу на якість і виробника.

Оцінити матеріал:
(5 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Схожі матеріали (за тегом)

Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення