Четвер, 08 червня 2023p.

Кінотеатри

Ринок фарб: закордонні, але дорогі дешеві, але українські

 Є два типи людей: одні йдуть у відпустку та їдуть на море, а інші – йдуть у відпустку і, замість відпочинку, починають ремонт. Якщо Ви відноситеся до другої категорії і не є професійним будівельником, то Вам стане у нагоді наше невеличке дослідження.


Чи можна вбити двох зайців одним пострілом?


 Отже, сонечко за вікном гріє, Ви у відпустці і захотіли самотужки чи з чиєюсь допомогою оновити своє житло, додати фарб у своє життя, так би мовити. Озирнулися навкруги, почухали потилицю і зрозуміли, що треба купити необхідний інвентар, а головне – фарбу.


 Почнемо зі стін і стелі. У більшості помешкань сьогодні стіни вкриті шпалерами або декоративною штукатуркою, зазвичай тими, які можна фарбувати. Змінити колір таких стін – не проблема. Головне – купити необхідну фарбу. Те саме стосується просто стін без шпалер. Після невеличкої корекції за допомогою шпаклівки (вирівняти, дірочки залатати, тощо) Ви можете сміливо розпочинати фарбувальні роботи. Однак спочатку йдемо купувати фарбу. Відносно недавно в нас стала популярною водоемульсійна фарба, або, як її ще називають, «водісперсіонка». Вона досить легка у використанні, і фарбувати нею може навіть новачок. Види її залежать від Ваших потреб. На стіни зазвичай беруть або стійку до стирання (вона дешевша), або миючу. Покривати стіни зазвичай слід у два шари, використовуючи валик, попередньо погрунтувавши. Всі водоемульсії продаються білі або прозорі. Колір робиться за допомогою барвника вдома, а можна і прямо в магазині, однак ціна буде вже іншою, в залежності від кольору. В магазині слід тонувати дорогі фарби при купівлі великої кількості, для того щоб тон був однаковим. Слід пам’ятати, що для стін у вологих приміщеннях добре використовувати латексні акрилові фарби. Розчинником служить вода, проте коли фарба висихає, вона стає стійкою до дії води. Додавання в акрилові водоемульсійні фарби латексу надає водовідштовхувальні властивості. Для стелі Ви можете обрати дешевшу водоемульсійну фарбу з низьким рівнем стирання, адже дія тертя на стелі зазвичай мінімальна, тож не слід витрачати зайві кошти.


Що пропонує чернівецький ринок?


 Будівельних магазинів у нашому місті вистачає, однак сказати, що ринок фарби майорить різноманітністю, не можна. В основному представлені кілька виробників: Snieżka (Польща, Україна), Tikkurila (Фінляндія, представництва – Kolorit, Київ, Vivacolor, Прибалтика), Caparol (Німеччина, Україна), Düfa (Україна), Triora (дистриб’ютор Україна), Sadolin (дистриб’ютор в Україні), Polifarb, «Уют» (Дніпропетровськ), «Зебра» (Дніпродзержинськ), Чернівецький хімзавод та ще кілька фірм.


 Фарби вітчизняного виробництва, переважно розлиті на дочірніх українських підприємствах, виготовлені за іноземними технологіями. Справжні ж іноземні фарби, як-от: Tikkurila, Caparol, Тriora – втричі дорожчі на нашому ринку. Їхня якість пречудова, проте ціна досить висока. Фарби згаданих фірм можливо знайти в «Епіцентрі». Це єдиний магазин, в якому представлений майже весь асортимент українського будівельного ринку. До того ж персонал залюбки підкаже, яка фарба потрібна саме Вам. Тут є товар як іноземного виробництва, так і виготовлений на наших підприємствах. Серед недорогих середньої якості – Snieżka (Україна): за 7 кг треба заплатити 60,88 гривень. Вона ідеально підійде для стелі. Для стін непоганими є українські Cerеsit (10 л – 211 гривень), Triora (10 літрів – 276 грн. ), Düfa (10 літрів – 199 грн.), стійкі до впливу миючих засобів. Якщо ж Вам потрібна високоякісна інтер’єрна фарба, то якнайкраще підійде Tikkurila, фінська, правда, й коштує «по-фінськи» – 1000 грн. за 10 л. Можна придбати її дешевші аналоги українського виробництва, але якість відповідна. Цю ж фарбу Ви знайдете у фірмовому магазині Tikkurila на вул.Ковальчука: літрова банка фарби тут коштуватиме близько 110 грн., без кольору. В обох магазинах на замовлення виготовляють будь-який відтінок. Однак, за словами продавця, невдовзі фірма підніме ціни. Тож уже з наступного тижня фарба подорожчає.


 На Калинівському ринку фарби українського виробництва можна придбати за середніми цінами: Snieżka (50 грн.) – трилітрова банка, за таку ж банку «Зебри» (Дніпродзержинськ) доведеться заплатити вже 65 гривень, а за 10 л Düfa (Україна) – 130 грн. (не миюча), миюча – 230 грн., Polifarb – 270 грн. за 10 л. Звісно, торгуватися на ринку – це завжди вигідно і за великим рахунком дешевше на 10-15 грн. Ті самі виробники представлені в магазинах міста. В магазині «Атрибуд» (їх є три – на вулицях Дубинській, Заньковецької, Південно-Кільцевій), де Snieżka ultra для внутрішнього оздоблення коштує 111,55 грн. за 10 літрів, Triora (миюча) 10 л – 209 грн. і Polifarb (не миюча) 120,30 грн. за 14 кг. На проспекті Незалежності є кілька магазинів, де представлені вище перераховані виробники. Snieżka, наприклад, коштує близько 65 гривень за 3 л, правда, є і польська – 78 грн. за 3 л. На вул.Чкалова є невеличкий магазин «Сучасний ремонт», в якому ціни так собі: Snieżka ultra за 5 л – 64 грн.


 Також можете придбати водоемульсійну акрилову фарбу місцевого хімзаводу – 144 грн. за 12 кг, вона стійка до миття. Придбати Ви її можете у фірмових магазинах або безпосередньо на заводі. Кажуть, що за якістю досить пристойна. «Євробуд» повідомив, що в майбутньому не продаватиме фарби, а те, що є наразі, прострочене, а така фарба може бути шкідливою для здоров’я.


 Всі водоемульсії є екологічно безпечні, а є й особливі, що не викликають алергії, але коштують вони дорожче. Не забувайте, що для стелі можете обрати дешевшу фарбу, а от на стінах краще не економити, а то доведеться фарбувати їх щороку. Щодо барвників, то найпоширенішим є «колорекс»: на базарі ціна 10-12,50 грн., в місті – 12-14 грн., в «Епіцентрі» – 12,50. Дорогі фірми тонують фарбу під замовлення.


Фарбуємо вікна, двері і підлогу


 При покупці фарб звертається увага на деякі характеристики, серед яких: покриваність, час висихання, атмосферостійкість. Залежно від того, де необхідно фарбувати (в середині приміщень або зовні) використовується олійна або емалева. Кожна з них має свої особливості. До складу масляних фарб входять пігменти, сполучний компонент. Такі фарби можуть бути двох видів – густотерті (розріджувачем є оліфа) і готовими до використання. Основу олійних фарб складає оліфа – комбінована, натуральна або «Оксоль». Натуральна оліфа, що виготовляється з рослинних олій, використовується для густотертих фарб. У наших магазинах їх зустрінеш не часто, продавці кажуть: не користується попитом. Однак вона дешевша: Snieżka (0,9 л) в «Епіцентрі» коштує 36,50, така ж ціна і на Чкалова. Цю фарбу краще використовувати для зовнішніх робіт, оскільки вона досить довго має специфічний запах.


 Емалеві фарби виробляються на основі лаків. До їх складу входять різні пігменти і розчинники. Випускається кілька видів емалевих фарб: нітроемалі, алкідні емалі. Після висихання вони утворюють стійкий блискучий шар. Такі фарби відрізняються швидкістю висихання – від 15 до 45 хвилин. Щоб забезпечити гарний захист від дії перепаду температур, сонячних променів, треба наносити кілька шарів фарби. Емалі також застосовуються в приміщеннях з великою вологістю. Серед недоліків – чутливість до пошкоджень: з часом можуть з’явитися подряпини, виїмки.


 Асортимент емалевих фарб не є надто широким. У принципі тут все просто: не варто брати дешеву фарбу, наприклад Delfi, краще взяти дорожчу, але Ви зекономите на кількості шарів, оскільки дешевою фарбою потрібного ефекту доб’єтеся не одразу. Надто дорогі теж не доцільні. Наприклад, емаль біла в фірмовому магазині «Тіккуріла» цієї ж фірми коштує 110 грн. (0,9 л), для підлоги – 120 грн. (0,9 л). Звісно, якість чудова, але ж можна купити й дешевшу. Популярна Snieżka в магазинах міста коштує 40 грн. (білий глянець, 1 л), як і на Калинівському ринку. Винятком є магазин «Атрибуд», де ця ж фарба коштує 46,90 грн. за 0,9 л. Також у більшості магазинів представлені фарби Дніпропетровського і Дніпродзержинського виробників. Тут на середині зійшлися ціна-якість. У магазині на Червоноармійській емалева фрба «Зебра» коштує 28-35 грн., для підлоги 1л цієї ж фарби коштує 25-30 грн. На Калинівському ринку ціни на фарби для підлоги коливаються в межах – 50-60 грн. за 3 л. «Епіцентр» може запропонувати фарби зарубіжних виробників, наприклад, Düfa коштує 52,38 грн. Місцевий хімзавод пропонує фарбу за такими цінами: біла, глянцева 1л – 23-24 грн. Для підлоги – 57 грн. за 3 л. Щодо якості, то люди відгукуються непогано, та й ціна приваблива.


 Як висновок можна сказати, що на ринку дешево, але невеликий асортимент. В «Епіцентрі» широкий асортимент – вищі ціни. У місті малий асортимент і ціни високі, а тому скоріше підійдуть тим, кому потрібна невелика кількість фарби. У такому разі кілька гривень ніякої ролі не грають.


Мій фасад – моя фортеця


 Фасадні фарби іноземних виробників відрізняються від українських і російських у першу чергу рецептурою, а також наявністю всіляких програм з оновлення різних типів поверхні. Як правило, комплексна програма для захисту фасаду включає в себе відповідні шпаклівки, грунти, антисептики і фарбу.


 Знов доведеться завітати в «Епіцентр»: тут є хороший вибір – від найдешевшої до найдорожчої. Наприклад, фасадна фарба Tikkurila за 1000 грн. і 968 гривень за 10 л у ньому є найдорожчою, але й найкращою. Знову ж таки фарбу цієї фірми Ви можете придбати на Ковальчука, один літр Вам обійдеться в 96 грн. Не забувайте, що і в першому, і в другому магазинах доведеться сплатити за тонування фарби, а це значно підніме її вартість. Якщо ж Вам підійде дешевший варіант, то зверніть увагу на Kolorit (Київ), Vivacolor (Прибалтика) (Tikkurila): коштуватимуть вони дешевше – близько 85 грн. за 1 л.


 Популярними є фасадні фарби Polifarb, 20 кг на Калинівському ринку коштуватиме 305 грн., фасадна фарба Düfa досить непогана: 10 л – 240 грн. Можна знайти тут і марку Triora, і добре вже нам знайому марку Snieżka: 7л – 110 грн.


 У магазинах міста Вам доведеться добре понишпорити, щоб знайти щось, окрім Polifarb, Triora, Snieżka, Düfa. Ціни на них в середньому вищі на 10-15 грн.


 Насправді слід знати: фасадна фарба повинна бути стійкою до УФ-променів. Це зрозуміло, тому що під дією сонячних променів фарба повільно руйнується. У Європі прийнято, що від УФ це руйнування припустиме не раніше, ніж через 10 років. Вітчизняні сполучні руйнуються зі швидкістю 30% на рік. Тому варто замислитись, чи варто заощаджувати на ціні.


 Якщо навіть український чи російський виробник додав у фарбу всі необхідні компоненти, то фарба робиться непридатною максимум через 3 роки (ціна фасадної фарби при цьому в середньому вдвічі нижча за іноземний аналог).


 Фасадна фарба повинна бути паропроникною, тому що всі наші стіни складаються із цегли й бетону, «дихають», і за відсутності паропроникності ми спостерігаємо сповзання фарби шарами. Частіше це спостерігається у вологих приміщеннях.


 Фарба повинна зберігати достатню еластичність після висихання, тому що через температурні перепади, усадок на поверхнях наших фасадів відбуваються мікродеформації, що не повинні приводити до руйнування плівки.


 Фарба повинна бути стійка до лужних і кислотних впливів, тому що опади в нас далеко не нейтральні, повітря з вихлопними газами теж руйнують покриття. У Європі за всіма цими параметрами відбувається тестування фарби. На жаль, наші фарби, замішані часто веслом у бочці, ці випробування не проходять.


 ПІДСУМОК: при нанесенні високоякісної фарби товщиною 0,5 мм покриття руйнується через 20 років. А нанесення російської чи української фарби шаром у 10 разів більше дасть руйнування покриття через 6-8 місяців. Що ж, робити ремонт – справа клопітка, але якщо Ви правильно оберете всі необхідні матеріали та виконаєте всі роботи з дотриманням відповідних рекомендацій, то він буде тішити Вас кілька років. Тож дивіться не лише на ціни, але й на якість, адже, як кажуть англійці, «ми не такі багаті, щоб купувати дешеві речі».


 Рекомендації з підготовки і фарбування приміщення:

1. Почніть зі звільнення простору: легкі та особливо цінні речі необхідно прибрати з кімнати. Важкі меблі пересуньте в центральну частину кімнати й ретельно упакуйте в поліетилен.

2. Зніміть штори, картини і фотографії, бра та інші декоративні елементи зі стін.

3. Застеліть підлогу газетами або укрийте їх поліетиленовою плівкою.

4. Подбайте про наявність необхідних для попередньої обробки (шпаклівки, грунтовки) і фарбування інструментів.

5. Стеля і стіни промиваються теплою водою за допомогою щітки, після чого за необхідності зіскоблюється металевим шпателем старий шар фарби. У разі повного фарбування кімнати починайте роботи зі стелі і лише потім, поки стеля підсихає, переходьте до роботи зі стінами приміщення.

6. Шпалери видаляються також шпателем, яким знімають покриття після його обробки змоченою в теплій воді щіткою.

7. Приберіть можливі дефекти поверхні – іржаві плями, сліди грибкових уражень.


Як пофарбувати стіни валиком:

Фарбувати стіни не складно, а весело і приємно. Яскраві свіжі кольори й рівні стіни якнайкраще прикрасять Вашу кімнату.


Необхідні матеріали та інструменти:

• валик

• широка малярська кисть

• захисні окуляри

• захисний шолом

• спецодяг

• фарба для стін

• липка стрічка й інші матеріали для захисту поверхонь, що не фарбуються


Процес:

1. Все, що не треба фарбувати, виносимо з приміщення або вкриваємо щитами.

2. Бажано зібрати в одному місці матеріали для підготовки несучих поверхонь і матеріали для нанесення фарби. У підготовленому приміщенні встановлюємо поміст, драбину.

3. Починати фарбувати необхідно з країв, потім ретельно фарбувати стики між стінами і стелею та суміжними стінами.

4. Починаємо фарбувати з тієї стіни, в якій є віконні або дверні прорізи. Фарбу кладемо зверху вниз смугами шириною в дві або три довжини робочого циліндра валика і довжиною (висотою) – метр. Валик прокатуєте зверху вниз і назад, а також трохи навскіс. Завершальні смуги проводять близько до вертикалі.

5. Слідкуйте, щоб кожна наступна смуга закривала край попередньої.

6. Зачищаємо стики між смугами, щоб вся пофарбована поверхня виглядала рівномірною – без зазорів, згустків і розріджень.

Оцінити матеріал:
(2 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення