Субота, 25 березня 2023p.

Кінотеатри

Ціна серця

 У Чернівцях є близько 10-ти медичних установ, де можна пройти діагностику, профілактику та лікування хвороб серця. На жаль, пацієнти звертаються по допомогу вже тоді, коли «заболить», а потрібно робити обстеження хоча б раз на рік.


 Приватні медичні заклади вражають своєю охайністю, дорогою апаратурою, посмішками персоналу. Звичайно, хотілося б, щоб у державних лікарнях і поліклініках було б таке ж ставлення до пацієнтів. Крім цього, відрізняє приватні і державні заклади ціна на лікування. Вибір при цьому завжди залишається за пацієнтом, точніше – залежить від його гаманця. Отже, дізнаємося, скільки коштує лікування серцевих захворювань в різних медичних закладах.


Лабораторія «Леонардо»


 Метою діяльності діагностичної лабораторії «Леонардо», за твердженням лікаря-консультанта Олександра Олександровича Самбольського, є надання медичних послуг найвищої якості, що проводяться в суворій відповідності до національних та європейських протоколів. Співпрацюють з найкращими європейськими виробниками медичного обладнання. Генеральний директор клініко-діагностичної лабораторії «Леонардо» Олександр Володимирович Гріньов розповідає: «Усі дослідження, а це понад 1000 видів аналізів, виконуються безпосередньо в лабораторії «Леонардо», на власному сертифікованому обладнанні провідних світових виробників, тому термін виконання досліджень складає 1 день (а то й менше). На сьогодні спектр діагностичних можливостей лабораторії досить великий. В лабораторії функціонують кабінети кардіомоніторингу та УЗД».


 Без своєчасної і точної діагностики призначити правильне лікування серця просто неможливо. Лікар-консультант Олександр Олександрович Самбольський розповідає: «Лікар повинен встановити діагноз захворювання, визначити ризик виникнення ускладнень і призначити лікування. Ускладнення серцево-судинних захворювань – це часто небезпечні стани, що загрожують життю (гострий інфаркт міокарда, інсульт, важкі аритмії тощо). Без правильно встановленого діагнозу просто неможливо призначити ефективне лікування».


 Мінімальна вартість лабораторного обстеження – 20 гривень, а максимальна – 300. Одна з ініціатив клініко-діагностичної лабораторії «Леонардо» – постійне проведення безкоштовних соціальних програм для різних категорій населення. «Вже не вперше лабораторія «Леонардо» проводить акційні програми з обстеження серцево-судинної системи, – продовжує заступник генерального директора Ольга Миколаївна Гріньова. – Це дозволяє пройти обстеження усім верствам населення та своєчасно виявити захворювання, щоб попередити розвиток ускладнень».


Обласний клінічний кардіологічний диспансер


 Чернівецький обласний кардіологічний диспансер – базовий лікувально-профілактичний заклад, що надає комплексну повноцінну медичну допомогу кардіологічним хворим області.


 Проблема на сьогоднішній день у тому, що люди вчасно не звертаються до лікаря, коли відчувають біль у серці, думаючи, що він минеться. Є непоодинокі випадки, коли лікар призначає лягти до лікарні, а люди відмовляються: можливо, з матеріальної причини (найдорожчий курс лікування – 20000 гривень, найдешевший – 700 гривень).


 Кандидат медичних наук, завідувач відділення гострої коронарної недостатності Володимир Ярославович Трутяк розповідає: «Якщо відчувається біль у грудній клітині, то це 20% того, що це дійсно має відношення до серцево-судинної системи. У грудній клітині досить багато різних хвороб. Спершу потрібно звернутися до лікаря, щоб оглянули пацієнта, за необхідності зробити електрокардіограму (процедура безкоштовна)».


– Скільки ліжок у стаціонарі?

– На сьогодні у нас 200 ліжок, але передбачається скорочення. А в інфарктному відділенні – 40.


– Чи є палати підвищеного комфорту?

– Так. Ті, хто має бажання перебувати у цих палатах, сплачує благодійні внески.


– Які потрібно здати аналізи?

– З метою підтвердження чи виключення інфаркту міокарда проводиться аналіз на кардіальний тропонін. Є спеціальні тести на рівень тропоніну. Ці тести продаються в аптеках, вартість яких близько 120 гривень. У нас є лише апарат, за допомогою якого проводимо ці аналізи.


– Чи відчуваєте конкуренцію з боку інших кардіозакладів?

– Саме наше відділення (інфарктне) – єдине на область. Хотілося б розвантажити його хоча б трохи. Тому конкуренції були б раді.


 Якщо поступають до лікарні з інфарктом, то спершу направляють у відділення реанімації, де пацієнту виконується такий вид лікування, як коронарний тромболіз. Тобто вводяться спеціальні препарати, що розчиняють тромб. Володимир Ярославович Трутяк каже: «Препарати, які ми отримуємо за держзакупівлею, є досить ефективними. Ціна одного із препаратів – 700 гривень. Є ще й такий препарат «Актилізе» (немає у диспансері), вартість якого близько 14 000 гривень. Хто може собі дозволити купити, той купує».


 Обласний медичний діагностичний центр


 Обласний медичний діагностичний центр – це багатопрофільний амбулаторно-поліклінічний медичний заклад вищого рівня акредитації, що дає змогу провести комплексне та якісне обстеження до 700 пацієнтів на протязі робочого дня. Для надання висококваліфікованої рентгенологічної діагностичної допомоги населенню області використовують методи променевої діагностики із застосуванням комп’ютерної та магнітно-резонансної томографії, які дають можливість одержувати достовірну інформацію про ту чи іншу патологію.


 Лікар-кардіолог Ольга Василівна Сухолитка розповідає: «Стаціонару в нас немає, ми лише проводимо різні види обстеження. Якщо є проблеми із серцем, використовуємо такі методи: електрокардіографія та фонокардіографія, тредміл-тест, ЕКГ з фізичним навантаженням».


– Скільки коштує обстеження?

– Якщо є направлення від лікаря, тоді треба лише зачекати чергу, обстеження безкоштовне. А якщо просто прийти і обстежитися, то потрібно сплатити благодійні внески (суму не уточнили).


 В обласному медичному діагностичному центрі зазначені обстеження можна провести у відділі функціональної діагностики, де застосовуються методики з дослідження серцево-судинної, центральної і периферичної нервових систем, органів дихання, магістральних та периферичних судин.


 Дослідження проводяться на сучасній апаратурі найкращих світових виробників медичного обладнання. Матеріальна база відділу постійно оновлюється, що дає змогу впроваджувати новітні технології.


Міська клінічна лікарня №3


 Міська клінічна лікарня №3 акредитована на вищу категорію. В кабінеті функціональної діагностики лікарні проводяться дослідження серця та судин сучасними методами, зокрема, втілені методики холтерівського моніторування, реографії, ехоенцефалоскопії.


– Після звернення до лікаря потрібно зробити електрокардіограму, – каже Галина Ярославівна Кардаш, завідувачка кардіологічного відділення. – Електрокардіологи є майже в кожному відділенні. Послуга надається безкоштовно. До лікарні поступають найчастіше з ішемічною хворобою серця, але, як правило, там є гіпертонія. Потім надаємо невідкладну допомогу у відділенні. У нас все для цього є: серцеві краплі, валідол тощо. У кардіологічному відділенні 70 ліжок. Вартість лікування залежить від тяжкості захворювання, в середньому 800-1500 гривень (10-14 днів). Безкоштовно надаємо допомогу інвалідам першої групи, частково – другої групи, учасникам війни. Є палата підвищеного комфорту (65 гривень) та палата для учасників війни. На сьогоднішній день близько 70-ти пацієнтів.


– Чи відчуваєте конкуренцію з боку інших кардіозакладів?

– Ні, не відчуваємо, тому що пацієнти самостійно приходять або їх направляють з поліклінік.

Пацієнтка Віолетта Михайлівна розповідає: «Мене поклали до лікарні, бо у мене гіпертонічні кризи, досить високий тиск. Лікарі боялися в амбулаторії тримати, тому лежу зараз у стаціонарі. Харчування задовольняє, лікування також».


 У працездатному віці у людей найчастіше вражається нервова система й серце. Причини цього явища – швидкий ритм життя, постійні стреси й фізичне виснаження. Серцево-судинна патологія, ішемічна хвороба серця, гіпертонія, атеросклероз – найпоширеніші захворювання серцево-судинної системи людини.


 Міркування про платну та безкоштовну медицину безкінечні і тривають з моменту набуття Україною незалежності, проте впевнена, що там, де йдеться про врятування життя людини, треба спочатку лікувати, а вже потім цікавитися нюансами на кшталт прописки чи платоспроможності.


 У будь-якому разі платним чи безкоштовним буває медичний заклад, а кожний конкретний лікар буває чи гарним фахівцем, чи поганим, порядним чи не дуже. Тож продовжуємо інспекцію клініками міста в пошуках, де можна полікувати хворе серце.


Міська студентська консультативна поліклініка №5


 У поліклініці надають консультації, медичну допомогу студентам стаціонару. До кардіолога звертаються за своїм бажанням або направляються іншими спеціалістами. Обстеження тут безкоштовне (маються на увазі такі аналізи: загальний клінічний крові, загальний сечі, біохімічний крові, електрокардіограма, флюорографія та УЗД внутрішніх органів).


 Лікар-кардіолог з п’ятирі–чним стажем Антоніна Борисівна Жевтобрюхова на запитання, чи всі медичні послуги безкоштовні, відповідає: «Якщо потрібно дообстежити пацієнта більш широко, тоді потрібно доплатити. Ми направляємо у діагностичний центр (застаріле обладнання не дозволяє поставити точний діагноз), а на лікування – у клінічну лікарню. Для тих, хто з області, – в кардіодиспансер. Ми лише проводимо діагностику і призначаємо лікування. Близько 400 осіб, які приходять, стають на облік. Патології дуже різноманітні, адже це молоді люди: були випадки, коли на обліку були хлопці після інфаркту».


– Відомо, що студенти люблять «віддячити» лікарю. Яка ситуація у Вашому закладі?

– Це діти, вони не усвідомлюють, потрібно це чи ні. Знають, що тут безкоштовно (у крайньому разі – шоколадка). Бувають не задоволені, бо довідку не хочемо видати заднім числом (не маємо права це робити). Бувають випадки, що приходять і домовляються. Я на цьому не заробляю.


– Яка у Вас зарплатня?

– 1100 гривень. Отримала премію до Дня медика.


Міська поліклініка №1


 Як правило, до кардіолога люди звертаються з підвищеним тиском, болями в серці, задишкою, набряками. Лікар може поміряти артеріальний тиск, зробити електрокардіограму, призначити лікування. Якщо є відхилення від норми, направляють на обстеження в діагностичний центр.


 Лікар-кардіолог Шеремет Наталія Анатоліївна 12 років працює лікарем (зарплатня – 1100 + премії + певні надбавки): – Діагностика в нашому закладі повністю безкоштовна.


– Які аналізи робите?

– Загальний аналіз крові, біохімічні аналізи тощо.


– Які найпоширеніші хвороби серця, з якими звертаються до кардіолога? Які ліки виписуєте найчастіше – вітчизняні чи іноземні? Чи співпрацюєте з компаніями, що постачають ліки?

– Хочу сказати, що лікар, який себе поважає, не буде співпрацювати з компанією, яка дає презенти та чимось заохочує. Найперше ми турбуємося про людей, свій імідж та імідж закладу. Якщо препарат працює або є дієвим, його призначаємо: чи закордонний, чи вітчизняний. Ще виходимо з тієї ситуації, наскільки людина спроможна купити потрібні ліки. Тобто я завжди запитую, на які ліки виписувати рецепт, – дорогі чи дешеві, і з цього виходжу, призначаючи курс лікування. Але є схеми, стандарти, протоколи лікування, згідно з якими призначаємо лікування. А вже потім кожному в індивідуальному порядку його підбираємо.


– Ви користуєтеся послугами фармацевтів, які пропонують ліки?

– Не маю нічого проти тих фармацевтичних представників, тому що у нас зараз так поставлена інформація. У нас є курси, є круглі столи, але настільки зараз різноманітні лікарські засоби, що лікар може у цьому «заблукати». Отже, якщо пропонують нові оригінальні препарати від компанії-виробника, то це добре. Кожен хоче жити...


– Чи вистачає медичного устаткування?

– Треба було б нове. Так, якщо пацієнтові із серцевою патологією потрібна невідкладна діагностика, доводиться відправляти його у діагностичний центр, там ця послуга платна. Хто може, той і робить.


– Як Ви ставитеся до грошових заохочень?

– Ніхто цього не вимагає, деякі пацієнти хочуть подякувати, але я їм раджу купити ліки для себе.


– Чи збільшилася кількість звернень у літній період?

– Влітку зменшується кількість звернень, тому що люди їдуть на дачі, у відпустки. Як правило, до нас звертається 20-25 людей на день взимку. Найпоширеніший діагноз сьогодні – гіпертонія, хронічне захворювання, за якого людина повинна приймати ліки все життя. З ішемічною хворобою серця також часто звертаються, але це вже діагноз людей старшого віку. Бувають також сезонні захворювання – гіпертонічні кризи. За перших ознак серцевих захворювань (підвищений тиск) потрібно звернутися до кардіолога. Крім того, якщо лікар призначає курс лікування, без повторного звернення самостійно його припиняти не рекомендується.


– Скільки коштує курс лікування?

– Один препарат може коштувати від 40 до 100 гривень, а якщо є якась патологія, то на лікування може йти 300-400 гривень на місяць. Все залежить від захворювання.


Міська поліклініка №2


 У поліклініці працює три лікарі-кардіологи, їхня зарплатня в середньому 1130 гривень+10% за вислугу років.

Майя Григорівна Гулей, лікар-кардіолог (стаж 1 рік), до цього працювала 7 років терапевтом, розповідає про послуги, що надає цей медичний заклад: 


– Щодо профілактики серцево-судинних захворювань, то усім людям, яким за 40 років, та вагітним пропонується пройти обов’язково електрокардіограму один раз на рік, безкоштовно. За рішенням терапевта або кардіолога можна пройти ехокардіографію, УЗД серця. Здебільшого молодим людям, у яких запідозрюють гіпертонічну хворобу, проводять добове моніторування артеріального тиску. Можна пройти повний комплекс доплерографії судин, аби визначити атеросклероз артерій. Усі послуги надаються безкоштовно. Серед пацієнтів найпоширеніші випадки гіпертонічної хвороби (підвищений артеріальний тиск), ішемічна хвороба серця. За потреби направляємо на стаціонарне лікування до міської клінічної лікарні №3 та обласного кардіодиспансеру (з інфарктом).


– Які препарати виписуєте?

– До кожної нозології є певний перелік препаратів, що повинні призначатися, рекомендовані МОЗ України. Крім того, є іноземні рекомендації. Ми користуємося протоколами надання допомоги.


– В протоколі вказані речовини, а не конкретні препарати. Тобто Ви маєте самі обрати конкретний препарат…

– Так, маємо вибір. Обираємо препарати для кожної категорії людей конкретно: комусь виписуємо дешеві ліки, тому що люди не мають грошей, комусь – дорожчі. Інваліди та учасники війни отримують ліки за 50% ціни (є перелік цих препаратів).


– Чи однаково діють дешеві і дорогі ліки?

– Зрозуміло, найкраще давати оригінальні препарати, тобто фірми-виробника: вони справді діють, щодо решти препаратів, то немає впевненості, що вони будуть діяти як треба. Проте організм у кожної людини – індивідуальний і неповторний: одні і ті ж ліки комусь допомагають, комусь – не допомагають.


– Яка кількість звернень у літній період?

– Залежить від погодних змін. Дощ, перепад тиску тощо спричинюють збільшення кількості звернень. В основному, зрозуміло, це старші люди. Молодь зазвичай звертається з вегето-судинною дистонією.


– Яка ціна на аналізи у Вашому медичному закладі?

– Так само, як і інструментальне обстеження, лабораторне обстеження також безкоштовне. Реактиви коштують гривню, але хворі нічого не платять. Загальне обстеження проходять раз на рік також безкоштовно.


 PS Де і як лікувати хворе серце, у будь-якому разі кожний вирішує самостійно. Вибір чималенький, проте ціни дещо «кусаються». Що цікаво, в державних медичних закладах одну й ту ж послугу можна отримати як безкоштовно, відстоявши довжелезну чергу й понервувавши, так і за гроші. Правда, чомусь розцінки поки що не у відкритому доступі. Часто пацієнти орієнтуються на прейскуранти комерційних лікарень і поліклінік. Найбільш забезпечені і задоволені якістю лікування можуть заплатити і 100 відсотків ціни. На лікарів-зірок ця практика не розповсюджується: вартість свого лікування вони визначають самі… Чи можна отримати лікування безкоштовно (не стосується інвалідів)? Буковинці дають негативні відповіді…


 А щоб не потрапити на гачок псевдодіагнозу і псевдолікування, варто «правильно» поводитися на прийомі у лікаря. Існує кілька загальних порад:

– не говоріть лікарям про свої підозри щодо хвороби. Це позбавить їх можливості придумати діагноз;

– «продублюйте» поставлений діагноз в іншій клініці, при цьому не повідомляйте про те, що вже перевірялися;

– найкраще звертатися до діагностів за рекомендаціями знайомого лікаря.


 На чому можна обманути пацієнтів? Найперше при призначенні курсу лікування. Часто лікар, який приймає пацієнта, оцінює зовнішність, поведінку і соціальний статус. Залежно від цього розраховує приблизну вартість «курсу лікування». Для початку пропонують зробити аналіз – від 10-ти до … гривень. Відповідно до суми, на яку погодиться пацієнт, йому пропонують курс лікування. Інший метод «залучення» пацієнтів – пропозиція зробити дешевий аналіз (від 5-ти до 20-ти гривень), після чого ставлять неіснуючий діагноз і називають захмарні суми за лікування, включно із дорогими препаратами (до речі, це можуть бути просто біодобавки, процент від реалізації яких отримують медики).

Тож пацієнтам з хворим серцем радимо бути відповідальними за свій вибір медичного закладу, а лікарям – справді втілювати в своїй праці постулати клятви Гіппократа.

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення