Вівторок, 19 січня 2021p.

Рейд супермаркетами: чи відповідають вони вимогам буковинців?

 За покупками ходити – не дрова носити


 Як часто сьогодні ми робимо покупки? Раз, два, три рази на тиждень, щодня? «Все залежить від наших споживчих потреб», – скажете Ви. І будете мати рацію. Хтось раціонально все планує і йде до магазину, підрахувавши суму майбутніх витрат. А хтось (і таких у нас більшість) робить це спонтанно. Наприклад, глянув удома у холодильник – молока немає. Мерщій до магазину. Декілька років тому для задоволення цієї проблеми нас цілком влаштував би маленький магазинчик, радянський універмаг чи ринок, але сьогодні, в еру комп’ютерів і торгових центрів, йдучи до магазину, ми віддаємо перевагу закладам з великими неоновими вивісками і масштабними торговими площами. Згадайте, як у Чернівцях з’явився перший супермаркет. Яка то була дивина. Тепер же ми сприймаємо їх як належне, а наші вимоги щодо них постійно ростуть. Похід у супермаркет для людей – це не просто необхідність заповнити холодильник, це спосіб провести сімейне дозвілля, насолодитися комфортом обслуговування, ну і, звісно, це спосіб самоствердитися. Так, витрачати кошти у великому магазині під назвою «супермаркет» – це Вам не штовхатися в натовпі «Калинівського ринку» з величезними торбами. Тепер майже будь-що нам доступно цілодобово, причому все зроблено для максимального полегшення процедури поповнення запасів з продуктів і предметів першої необхідності. Ба, навіть більше: власники супермаркетів витрачають безліч зусиль, щоб Ви купували товари, не напружуючись і бажано не задумуючись. Тут як на війні: всі методи підійдуть. Більшість з нас навіть не уявляє, що майже все в супермаркетах прораховано і продумано. Ось, наприклад, грає гарна повільна музика – Ви, насолоджуючись, не поспішаючи, переміщуєтесь з ряду в ряд торговим залом. Думаєте це випадковість? Ні, зазвичай саме таким способом затримують покупця в магазині в денний час. З такою ж ціллю використовується метод «штучних черг». Так, це діє, адже скільки разів Ви були змушені стояти в черзі біля єдиної каси, яка працює, в той час як магазин майже порожній? Все в супермаркетах влаштовано таким чином, щоб Ви витратили якомога більше грошей. Але якщо вже й витрачати гроші, то хоча б у максимально приємних умовах. Саме з цією метою ми влаштували рейд чернівецькими супермаркетами, щоб виявити, який з них найбільше турбується про свого споживача.


Якість обслуговування


 Супермаркети прийнято вважати магазинами самообслуговування. Однак насправді в них покупця обслуговують безліч людей. Тут є людина, яка зважить Вам товар, яка надасть інформацію про нього, яка упакує, зловить (це стосується риби) та ін. Саме тому ми так любимо купувати товари у супер- і гіпермаркетах. Покупець тут – король, а невидимі слуги його обслуговують, адже саме до цього ми всі так прагнемо. У наших супермаркетах персоналу вистачає, але інколи так дратує, коли доводиться п’ятнадцять хвилин чекати, поки знайдеться працівник, який би зважив товар. Мова йде про «Метро». Справа в тім, що в інших магазинах вагами може користуватися і трирічна дитина, а тут без допомоги ніяк не обійтися. В «ПАККО» з обслуговуванням теж не надто добре: їх працівники не надто поспішають на допомогу споживачу. «Колос» за об’ємами невеликий, тому в більшості випадків кожна людина в змозі впоратися сама. Оскільки «Норма» – досить новий заклад, то якість обслуговування поки що тримається на високому рівні. У «Сільпо» зазвичай дбають про клієнта: їх персонал майже завжди на місцях, і, якщо немає навали покупців, Вас обслужать швидко та якісно. Те саме стосується «Каравану» та «Великої кишені». Однак один, найважливіший, критерій обслуговування у всіх однаково поганий – черги. Кожен чернівчанин знає, що незалежно від часу доби у наших супермаркетах черги! У святкові дні вони взагалі сягають декількох метрів, а в інші дні вони створюються штучно. В часи, коли магазин майже порожній, зазвичай працює лише одна, іноді дві каси (і це стосується усіх «маркетів» без винятку). Тож покупцю доводиться стояти у черзі і втрачати свій час. Звісно, вони економлять на оплаті касира, але ж мають думати про клієнта!


Зручність розташування


 Почнемо з того, що для покупця є домінантним при виборі магазину. Місце розташування супермаркету – одна з найважливіших речей. Якщо Ви житель центру, то, звісно, оберете «Сільпо» в ТЦ «Майдан» або «DEPO’t». Також у Вашому розпорядженні мережа супермаркетів «Колос» – піонера серед магазинів подібного типу. Вони розташовані таким чином, що присутні майже в кожному районі центру. Оцінити їх зручність неважко, супермаркети «Колос», наприклад, розкидані по всьому місту. Це, безперечно, їх перевага, адже вони найближчі до споживача. Однак майже коло всіх їх магазинів відсутні місця для паркування, окрім того, що розташований на розі Червоноармійської і проспекту. Тут хоча й невелика, а парковка є. Однак магазини «Колос», напевно, розраховують суто на міських жителів. Тож це не є абсолютним мінусом. Чого не скажеш про його сусіда «Сільпо» в ТЦ «Майдан». Цей торговий комплекс був другою ластівкою в місті. Його відкриття було справжньою подією. Сюди з’їжджалися і до сих пір з’їжджаються, незважаючи на віддаленість розташування, люди не тільки міста, а й з околиць. Та саме це створює свої незручності. У вихідні дні та свята тут яблуку ніде впасти: місця на парковці не вистачає, і люди постійно цим не задоволені. Навіть у «DEPO’t», ще одна точка «Сільпо», місць для паркування не так багато. Супермаркет «Норма» розміщений зручно для свого району, також є відповідна парковка.


 А от в ТЦ «Боянівка» («Караван»), «Екватор» («Велика кишеня») та «Метро K&C» проблем з парковкою майже не виникає. Зазвичай місця тут вдосталь, що змушує навіть жителів центру приїжджати сюди замість того супермаркету, що розташований біля їх домівок. Вони розташовані за принципом закордонних торгових центрів – на околицях міста, що логічно: люди, завітавши, намагаються зробити більший об’єм покупок, щоб заощадити час. Крім того, велике скупчення людей і машин нікому не заважає, на відміну від аналогів у центрі. Хоча їх віддаленість незручна для людей, які не є власниками автомобілів, хоча для деяких напрямків є маршрутка, що вже говорить про те, що власники магазинів піклуються про клієнта.


 А от про «ПАККО» нічого позитивного сказати не можна. Місця для паркінгу мало, та й ще бетонні платформи створюють враження, що ти не в магазині, а на складі. Та й розташовані вони якось незрозуміло.


Санітарний стан


 Чистота торгового приміщення – це, можна сказати, запорука успіху. Покупець зараз пішов вельми примхливий: у брудному магазині він надовго не затримається. Звісно, за таких розмірів торгових залів і кількості відвідувачів доводиться докладати масу зусиль, щоб підтримувати належний санітарний стан. Тож який з наших супермаркетів найчистіший? Почнемо з гірших: «ПАККО» поза конкуренцією. Як тільки ми зайшли в «ПАККО», різкий запах зіпсованої капусти відбив бажання щось купувати. Подальше перебування в магазині не справляє кращого враження. Атмосфера складу ніяк не спонукає до тривалого перебування в ньому. На полицях доволі брудно: очевидно, що персонал магазину не поспішає прибирати за відвідувачами. Тут, крім решток різних товарів, можна побачити неприбрані коробки від товарів та інше. Цього досить, щоб створити загальне враження від магазину.


 «Колос» у цьому рейтингу посідає наступне почесне місце. В магазині, що розташований на розі Червоноармійської і проспекту, Ви маєте змогу самостійно набирати свині ребра, причому голими руками. Ніяких рукавичок, для того щоб набрати реберець, немає. Єдине, що Вам запропонують, маленький пакетик, куди доведеться загорнути свою покупку. Складається враження, що тут економлять на засобах гігієни. Коло хліба рукавичок теж немає, хоча у гіпермаркетах це вже обов’язковий атрибут. У тісному залі розкидані візки з різними коробками тощо.


 «Норма» характеризується охайним санітарним станом. Рукавичок немає, але скрізь є пакетики. «Сільпо» також може похвалитися задовільним санітарним станом: особливо придертися ні до чого, хоча також інколи дратують візки з порожніми упаковками, що заважають покупцю пересуватися. Також побачили негарну картину в рибному відділі супермаркету «Сільпо» у ТЦ «DEPO’t»: під місцем продавця була болотяна калюжа, можливо, її і прибрали згодом, однак вигляд не презентабельний. «Велика Кишеня» за всіма ознаками – чистий гіпермаркет. Невеликий безлад тут можна зустріти лише під час зміни товарів, але це є нормою. А от гіпермаркети «Караван» і « Метро» відрізняються прискіпливим і частим прибиранням. Взагалі як в одному, так і в іншому все блищить. На полицях все витерто та акуратно розкладено, скрізь є пакетики та рукавички для товарів, які необхідно брати руками. Та й персонал все робить у рукавичках. По залу постійно пересуваються прибиральники та одразу ж прибирають за неохайними відвідувачами.


Комфорт для покупців


 Напевно, останнє, про що турбуються в «ПАККО», – це комфорт покупця. Всі покупці одразу відмічають неприємний запах, що ми теж відчули. На полицях зазвичай хаос. Освітлення таке, що навіть добре зрячому потрібні будуть окуляри. Цінники розкладені без усякого ладу. Для прикладу, ціну на один з видів молока ми з колегою шукали майже десять хвилин. І не знайшли, довелося звернутися до працівника. А в «Сільпо» інколи взагалі відсутні цінники або не відповідають дійсності. Багато покупців «Метро» теж скаржаться на невідповідність ціни. Вони вважають, що купують за однією ціною, а на касі вибивається геть інше. Причому виявити, скільки гривень складає неточність, неможливо через хитрі чеки із загальною ціною та окремою графою «ПДВ». Більш грамотно розкладені цінники в гіпермаркетах «Караван» і «Велика Кишеня». Також у «Каравані» зручні ваги, якими легко користуватися. Не можна не згадати про таку важливу річ, як розміщення торгових рядів. Всім нам потрібна зручність, тож грамотні працівники супермаркетів мають оформляти залу таким чином, щоб покупець міг зорієнтуватися навіть із закритими очима. Дуже важливо при цьому дотримуватися усталеного порядку, адже постійний покупець любить, коли все на своїх місцях. В гіпермаркетах з цим легше: велика площа дозволяє вдало розмістити стелажі та ще залишити вдосталь місця для покупців з візками. Зазвичай найвдалішим є лінійне планування: ряди розміщують паралельно до точок розрахунку. У малих супермаркетах з цим проблема, оскільки через брак місця вони шукають способи максимально використати площу зали. На жаль, вдається це не завжди і не всім. «Колос» ніколи не відрізнявся зручністю у цьому плані. Звісно, якщо Ви постійний відвідувач і вже звикли, то Вам байдуже. А от тим, хто зайшов сюди вперше, зорієнтуватися досить важко. Варто відмітити, що вони декілька разів змінювали розміщення рядів, але щоразу невдало. А їх магазин на площі Театральній не зручний для покупця тим, що доводиться підніматися на другий поверх за алкогольними напоями та деякими іншими товарами. Візок треба кидати внизу напризволяще, і, якщо Вам знадобиться більше однієї пляшки, доведеться напружитися, щоб донести все вниз і не впустити. «Сільпо» використовує свою площу досить раціонально: там доволі зручно. Хоча можна назвати недоліком не схожість двох точок у ТЦ «Майдан» і ТЦ «DEPO’t», тут доцільніше б було зробити їх більш схожими, щоб постійному клієнту все було знайомим.


Наявність товарного асортименту


 Найпорожнішим серед супер- і гіпермаркетів з невідомих причин є «Велика Кишеня». Невідомо чому, але порожні полиці (особливо м’ясні) – це звичне явище для цього магазину. Чому це так, для нас загадка. Також ми помітили, що більшість м’ясних виробів тут від ТМ «Колос», інших виробників значно менше. У «Сільпо», за твердженнями покупців, інколи відсутні деякі молочні продукти, а у свята швидко закінчується хліб. У «Метро» часто після вихідних порожнє відділення свіжого м’яса. В «Колосі» деякі споживачі відмічають неприємний запах від зіпсованих овочів. «Караван», можна сказати, найкраще справляється з вчасністю поставок і поповненням торгових полиць.


Якість товарів


 На жаль, якість товару ставиться на наступний щабель від необхідності його збути. Саме ця необхідність спонукає супермаркети активно збувати товар, який вже не відповідає нормі. Наприклад, у «Каравані» треба бути обережними з йогуртами. Уважно дивіться на етикетки, в перших рядах де-не-де виставляють товарні одиниці, строк придатності яких закінчується наступного дня. І це перевірено на власному досвіді. В «Сільпо» обережно купуйте мариновані курячі вироби, один покупець поділився досвідом, коли придбав зіпсоване куряче філе, вдало замасковане під незрозумілим зеленим соусом. Також стережіться аж занадто червоного філе сьомги чи форелі, яке також присутнє майже скрізь у великих магазинах. Виявляється, натуральна сьомга чи форель не є яскравого кольору: вона має бути блідо-рожевою. Для отримання привабливого червоного кольору м’яса риби використовують барвник. Тож будьте обачні з делікатесами. Також всі без винятку гіпермаркети і супермаркети товари, що залежалися і ось-ось зіпсуються, виставляють на акційні розпродажі. Зазвичай це стосується чіпсів, консервів, пральних засобів та ін. Щодо неякісних овочів і фруктів, то тут уважний покупець і сам відчує та побачить зіпсований продукт. М’ясні вироби у супермаркетах «Колос» і «ПАККО» одразу викликають підозру. На вітрині лежить підсохла ковбаса з червоним краєм. Одна із працівниць «ПАККО» розповідала, що ковбаси, які покрилися липкою кіркою, ретельно протираються. Її, змінюючи цінник, кладуть назад на продаж.

 Але здебільшого ми на власні очі бачили, як прострочені продукти знімаються з продажу, але не раніше ніж наступного дня після закінчення строку придатності. Тож все одно треба самому уважно дивитися на етикетки.

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення