Середа, 14 листопада 2018p.

Бокс. Визначення найсильніших

Нещодавно в Криму відбулись два всеукраїнські турніри, на яких визначали найсильніших боксерів України. На ці заходи також завітали і представники різних боксерських шкіл Буковини, адже наші спортсмени вже неодноразово ставала переможцями та призерами подібних змагань.

Зокрема, 6-8 листопада в Керчі відбувся турнір найсильніших боксерів – школярів України, де поміж 112 боксерів з 19 областей України не загубилися вихованці чернівецької дитячої спортивної школи ФСТ «Спартак» та шипинецької ДЮСШ «Авангард» при ФСТ «Україна». Це тринадцятирічний Дмитро Якобець, мешканець села Магала, який займається боксом на базі товариства «Ліга Прім» під керівництвом кандидата у майстри з боксу, тренера ФСТ «Спартак» Бурми Федора Федоровича та за підтримки Морара Миколи Георгійовича, який переробив один із барів на спортзал. Дмитро є неодноразовим переможцем міських турнірів з боксу, а в травні цього року вже ставав чемпіоном України серед школярів у ваговій категорії 50 кг. Під час турніру він здобув дві перемоги, але у фінальному поєдинку проти одесита Степанова Микити за рішенням суддів отримав одне очко на противагу двох очок суперника та став срібним призером змагань. Окрім того, Дмитро отримав запрошення на тренувальні збори, що відбудуться наприкінці листопада у «Сонячній долині» (Новоселиця), де також тренуватимуться боксери збірної України та Америки. За словами Федора Федоровича, він сподівається на те, що тренери помітять потенціал Дмитра та зарахують його до збірної України з боксу серед школярів.

Непогані результати також показали вихованці Грудея Андрія Миколайовича (тренера-викладача з боксу) та Собка Івана Миколайовича (майстра спорту Радянського Союзу з боксу, судді національної категорії) тринадцятирічні Віталій Сторощук (48 кг) та Володимир Мандрик (52 кг). Обидва провели по два бої, де здобули лише по одній перемозі та одній поразці кожен. У підсумку Віталій Сторощук – чемпіон минулого турніру найсильніших у м. Керч посів п’яте місце, а Володимир Мандрик в черговий раз став призером змагань, здобувши бронзу.

За кілька днів у Балаклаві теж визначали найсильніших боксерів України, але вже серед кадетів. Цього разу у міжнародному турнірі «Сильніші боксери України» участь взяло чимало буковинських спортсменів. ДЮСШ «Аванград» при ФСТ «Україна» (тренери – Іван Собко та Андрій Грудей) представляли Степан Грекул (бронзовий призер чемпіонату Європи у Чечні серед школярів 1997-98 рр.), Антон та Віталій Флоря та В’ячеслав Ілюк. Андрій Личинський (чемпіон турніру сильніших у м.Керчь ) та Михайло Марар (дворазовий призер першості України з боксу) представляли КДЮСШ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (тренери – кандидат в майстри з боксу Петро Дмитрович Москалюк та майстер спорту з боксу, суддя національної категорії, суддя першої категорії Шаміль Абдулович Мантов). Віталій Флоря та В’ячеслав Ілюк у перших поєдинках отримали поразки і вибули із змагань. Згодом припинив боротьбу і Андрій Личинський (56 кг), який переміг у першій зустрічі, але у другій зазнав поразки. Всі інші хлопці стали призерами змагань. Зокрема, Антон Флоря після двох перемог поступився у півфіналі і отримав бронзу. Непогано виступив і Михайло Марар (52 кг), який здобув дві перемоги, але через брак сил у третьому поєдинку поступився супернику і теж отримав бронзу. Найкращий результат показав Степан Грекул (50 кг), який у чотирьох боях отримав три перемоги та одну поразку, а тому посів друге місце.