«Буковина» (Чернівці) – «Енергетик» (Бурштин) – 2:0.

Голи: Євген Сантрапинських (19’), Олександр Артьоменко (75’).

Нереалізоване пенальті: Руслан Мостовий (41’).

«Буковина»: Мусієнко, Басов, В.Мельник, Керчу, Вечтомов (Рудченко – 82’), Дорош (Гунчак – 58’), Даньків, Яворський (І.Мельник – 63’), Сантрапинських (Артьоменко – 68’), Маковійчук, Семенюк.

Запасні: Чурілов, Ушаков, Олефір. Тренер – Вадим Заяць.

Попередження: Яневич (16’), Підвірний (23’), Керчу (41’), Басов (44’), Вечтомов (64’), Прокопович (66’), Срібний (70’), Артьоменко (82’), Дячук – Ставицький (82’).

Арбітр – Р.Бохняк (Севастополь).

Асистенти арбітра – І.Гарлач (Ужгород), П.Касанов (Вінниця).

Четвертий арбітр – М.Митровський (Ужгород).

Інспектор ФФУ – В.Шельменко (Київська область).

У понеділок, 1 серпня, відбувся 3-ій тур першості України з футболу, в якому чернівецька «Буковина» приймала вдома команду «Енергетик» з Бурштина. Перед самим початком матчу сильна злива пройшла над стадіоном «Буковина», що залила майбутнє поле битви. Але водночас ці погодні умови могли додати швидкості та неочікуваності грі, тому та половина вболівальників, яких не зупинила стихія, чекали не просто початку матчу, а саме перемоги своєї команди.

Якщо в загальному плані описати перебіг першого тайму, то обидві команди відіграли приблизно на одному рівні та мали усі шанси, аби піти у роздягальню на рівних правах, проте сталося дещо неочікуване. З перших хвилин матчу обидві команди прагнули реалізуватися за попередні промахи, часом використовуючи жорсткі прийому відбору м’яча, про що свідчить кількість попереджень. На 9-ій хвилині м’яч вже навіть побував у сітці гостей, проте асистент арбітра зафіксував офсайд. Даний момент змусив гравців ще більше викладатися на полі, що було вже й не так легко. Неодноразово гравці після передачі не могли приборкати м’яч, який постійно ковзав по мокрому полю. Але невдовзі «шалена куля» підкорилася гравцям «Буковини». Після вкидання аута Олександром Вечтомовим (№15) м’яч долетів до Євгена Сантрапинських (№21), який, завдавши гольового удару по воротах «енергетиків», відкрив рахунок у зустрічі – 1:0.

Через хвилину чернівчани робили черговий навіс на ворота «Буковини», під час якого Степан Маковійчук (№10) вистрибнув вище за воротаря Миколи Хомина, але м’яч полетів вище воріт. А на 23-ій та 27-ій хвилинах гравці «Буковини», виконуючи штрафні удари з різних позицій, прагнули подвоїти рахунок, проте в обох випадках ці удари не становили жодної загрози воротам гостей. Досить небезпечним міг бути постріл гостей на 28-ій хвилині, коли один з гравців, входячи у штрафний майданчик, пробив сильно, але неточно. У свою чергу і Степан Маковійчук (№10) на 30-ій хвилині вирішив перевірити на уважність Хомина, неочікувано пробивши, але м’яч полетів прямо у руки голкіпера. На 31-ій хвилині вже Олександр Семенюк (№18) вирішив спробувати свого щастя, пробивши лівою ногою, але удару забракло сили, тому м’яч спокійно пішов низом у руки Хомина. Більш небезпечного удару завдав 18-ий номер гостей, але м’яч пішов на кутовий. Відбулася подача кутового, але чернівчани, перехопивши м’яч, ринули у контратаку, проте знов-таки, зважаючи на мокре поле, м’яч відібрали гравці «Енергетика». На 33-ій хвилині гості знов шукали щастя в реалізації кутового, проте знов вдало зіграли гравці «Буковини», блокуючи удари. Через три хвилини «енергетики» розігрували штрафний, але цього разу м’яч після удару головою пішов повз ворота. І хоча гравці «Енергетика» не створювали небезпечних моментів біля воріт «Буковини», вони почали більше контролювати м’яч, щоразу нейтралізуючи усі спроби чернівчан наблизитись до воріт Миколи Хомина. Та на 39-ій хвилині трапилося те, про що гравці «Енергетика», напевно, згадували ще не раз. Ігор Долотко, просуваючись правим флангом, зробив навіс у центр штрафного майданчика, де в боротьбі за м’яч з одним із захисників «Буковини» впав 10-ий номер гостей Лазорик Микола. Подальшого перебігу подій не знали ні вболівальники, ні гравці та й, напевно, і сам арбітр, який вирішив порадитися з одним із бокових арбітрів. Звичайно, гравці «Енергетика» бачили у цьому моменті стовідсоткове порушення, а гравці «Буковини» його спростовували. Але тим не менш арбітр вказав на одинадцятиметровий. На 41-ій хвилині виконувати пенальті вийшов Руслан Мостовий. Після хвилинного налаштування суддя дав свисток, після якого Руслан з лівої виконав удар. М’яч пішов у правий бік воріт від Мостового, куди і падав Олександр Мусієнко (№1). Стадіон заревів, і наші швидко побігли в атаку.

Після матчу Олександр розповість, що у цьому випадку йому поталанило. «Звісно, я хвилювався, хотів допомогти команді. Спочатку збирався стрибати навмання, але, дивлячись на Руслана, вирішив стояти до кінця. Зокрема, під час удару він трохи підковзнувся, а тому удар не вийшов сильним», – додасть він. Але все це буде потім. До закінчення першого тайму залишалось чотири хвилини, під час яких «Енергетик» мав нагоду забити.

На 44-ій хвилині після удару 11-го номера м’яч потрапив у поперечину. В той же час на добиванні головою зіграв інший гравець, але не точно. Другий тайм чернівчани розпочали активніше за гостей. На 46-ій хвилині Олександр Семенюк (№18) виконував черговий кутовий у бік воріт «Енергетика». Після подачі м’яч відбив захисник. Олександр, не опускаючи м’яч на землю, ще раз спробував зробити навіс на ворота, але не точно.

На 51-ій хвилині Олександр сильно пробивав з лівої ноги з-поза меж штрафного майданчика. М’яч пролетів за кілька сантиметрів від стійки. Активніше також почав діяти і новачок команди Олександр Вечтомов (№15), який неодноразово підтримував або ставав ініціатором чергової атаки. Зокрема, на 54-ій хвилині після подачі Євгена Сантрапинських (№21) у центр штрафного майданчика Олександру вдалося пробити головою, але м’яч розминувся зі стійкою. Пізніше рівноцінною голу стала поява на полі найкращого бомбардира минулої першості Руслана Гунчака, який на радість вболівальників повернувся у «Буковину», підписавши річний контракт.

Щодо «енергетиків», то свій перший удар у бік воріт вони завдали лише на 58-ій хвилині. Через кілька хвилин Михайло Дячук-Ставицький пробивав вдруге, але вже низом і з іншого флангу, але знов не результативно.

На 60-ій хвилині Євген Сантрапинських (№21) намагався пробитися у штрафний майданчик, але одразу четверо захисників «оточили» його та забрали м’яч. А на 62-ій хвилині після довготривалих комбінацій на полі суперника м’яч з льоту пробив Степан Маковійчук (№10), проте значно вище воріт. Через 6 хвилин Андрій Даньків (№6) віддав хороший пас на хід Ігорю Мельнику (№17), який, обіграючи захисника у штрафному майданчику, зачепився за нього та впав. Проте арбітр вказав на удар від воріт. Ще через 9 хвилин небезпечно зі штрафного пробивав Олександр Вечтомов (№15). Воротар не зміг одразу добре прийняти м’яч, але й наших гравців не було поруч. Але чернівчани твердо йшли до другого голу, під час якого відзначився один із новачків клубу. На 75-ій хвилині Ігор Мельник (№17) вкинув з аута на Степана Маковійчка (№10), який переправив м’яч далі на Олександра Семенюка (№18). Останній біля самої лінії воріт зміг віддати точний пас у розріз між воротарем і захисником «Енергетика» на Олександра Артьоменка (№22), який все ж таки, «приборкавши» м’яч, забив другий гол у ворота гостей. Рахунок 2:0.

Пізніше Сергій Басов (№26) здійснив непогану спробу «піймати» арбітра на виході, але м’яч перелетів і ворота. Слідом за цим Вадим Мельник (№3) неточно пробив головою з подачі Руслана Гунчака (№35). На 90-ій хвилині Олександр Артьоменко (№22), пройшовши по правому флангу, віддав хороший пас у центр штрафного майданчика на Олександра Семенюка (№18), який, випередивши захисника та воротаря, пробив по воротах, але м’яч у кількох сантиметрах розминувся зі штангою. Через кілька хвилин Олександр Артьоменко (№22), повторно пройшовши по флангу, віддав непоганий навіс, на який відгукнувся Ігор Мельник (№17), але м’яч полетів вище воріт.

Незважаючи на те, що «енергетики» все ж таки намагалися зрівняти рахунок, усі їхні спроби виявились марними. На післяматчевій конференції тренер гостей Богдан Блавацький пояснить даний результат травмованістю більшості провідних гравців. «Якщо проаналізувати події першого тайму, то ми не заслуговували на поразку. У другому – гра розвалилася. А ті гравці, які під час замін мали підсилити гру, навпаки, її розвалили. Серйозні претензії маю до лінії захисту. До Мостового та Прокоповича. Зокрема, дві дитячі помилки Мостового призвели до голів», – заявив він. Щодо Вадима Зайця, то він звернув увагу на «тиск», який команда відчула після перших двох турів, і подякував гравцям за гру.

«Наразі ми йдемо за планом. Сьогодні було видно, що команда додає у другому таймі. Ми відходимо від зборів, і з кожним туром команда ставатиме все сильнішою й сильнішою. Стосовно новачків, то ще зарано щось казати про їхню гру та оцінювати їх. У нас є стратегія розвитку клубу. Завтра ми розпочнемо реконструкцію поля у парку, де тренуватиметься команда. До цього команда мала одне тренування на тиждень на полі, що відповідає потрібному рівню. Ще автобус купили, команду одягнули, м’ячі купуємо. Ось це мене хвилює, щоб не зупинився потяг зі створення умов для нашої команди та заміни, яка підростає. Все у нас буде нормально», – додав він.