Вівторок, 28 вересня 2021p.

В інтернатах і дитячих будинках все робиться для дітей, але замість них

У результаті проведених рейдів спеціалісти виявили 479 неповнолітніх: 54 дитини вилучено з комп’ютерних клубів, 147 – з розважальних закладів, 221 – з вулиці. Адже, за рішенням обласної ради, дітям до 16 років у нічний час без супроводу дорослих заборонено перебувати на вулиці та в інших громадських місцях. Це, на думку фахівців, по-перше, допомагає у профілактиці дитячої бездоглядності, а по-друге, такі рейди дозволяють виявити дорослих осіб, які втягують неповнолітніх у злочинну діяльність.
Наразі на території нашої області проживає понад 185 тисяч дітей віком до 18 років, з яких приблизно 1300 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Аби забезпечити цю категорію дітей соціальним житлом, проведено інвентаризацію споруд області щодо їх можливої реконструкції. У Заставнівському районі вже розпочато ремонт відповідних приміщень. А у Глибоцькому – виділено земельну ділянку. Однак співпраця соціальних служб з органами місцевого самоврядування бажає бути кращою, відзначають спеціалісти. «Негативний момент співпраці із селищними радами полягає в тому, що, згідно із законодавством, саме вони повинні ставити дітей-сиріт на квартирний облік чи, наприклад, повідомляти нас про неблагополучні сім’ї або жорстоке поводження з дітьми, насильство. Такі скарги вкрай рідко доходять до нас, а якщо і доходять, то надто пізно. Показовий приклад: стосунки у родині сектанта Лисака у селі Котелевому Новоселицького району. Думаю, якби вчасно селищний голова вжив заходи і повідомив відповідні служби про факти знущання у сім’ї, ми змогли б уникнути таких результатів», – пояснює директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олесь Матвієв.
Також фахівці наголосили на тому, що торік активізувалася практика навчання та підготовки батьків для усиновлення. Для цього п’ятеро працівників центру пройшли навчальний курс, після чого здійснюють навчання та підготовку батьків для прийомних дітей. Журналісти висловили сумнів щодо ефективності такої практики, адже, як зізналися представники соцслужб, деякі їхні сертифіковані працівники не мають власних дітей. Тоді, мовляв, як 30-річна людина може навчити та щось порадити, приміром, 40-річним батькам, які мають намір усиновити дитину? Спеціалісти переконують, що сертифіковані працівники навчають та дають рекомендації, виходячи не з власного, а з узагальненого досвіду. Сумнівно, але якщо відповідна практика започаткована для формальностей і збільшення кількості штатних працівників у центрі, то, звичайно, мета виправдана. Однак навряд чи мають такі навчальні курси реальний результат для потенційних батьків. Проте Олесь Матвієв запевняє: «Є. Іноді ті батьки, які спочатку відмовляються від теоретичної допомоги соцпрацівників, пройшовши курс навчання, дякують цим фахівцям, адже визнають, що не звертали б уваги на багато моментів, що насправді є важливими у вихованні».
Оскільки, як відомо, у всіх інтернатах і дитячих будинках все робиться для дітей, але замість них, то соціальні працівники також започаткували практику підготовки дітей-сиріт до самостійного життя (процедура здійснення покупок і розрахунку за них), оскільки більшість дітей, виходячи з притулків, соціально не адаптована. І часто сама ж через це страждає.
«Нашу область було відмічено у столиці через те, що 81% дітей-сиріт наразі проживає у сім’ях, тобто вони влаштовані у сім’ї опікунів. А, як відомо, навіть за найбільш комфортних умов проживання в інтернатах, проживання у сім’ї є найкращим», – каже заступник начальника служби у справах дітей ОДА Інна Савісько.
Загалом журналісти атакували конкретними запитаннями і представника служби у справах дітей ОДА, і представника центру соціальних служб. У більшості отримували на них загальні відповіді, відшліфовані, очевидно, перед початком заходу. Проте чиновники зізналися, що ще не все зроблено для цих категорій дітей. «Можливо, щось не догледіли. Можливо, не допитали. Можливо, забули, але ж соціальна робота – це все не так просто…».
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення