П'ятниця, 22 січня 2021p.

Подружня зрада: задоволення з наслідками чи невтілені мрії?

 Подружня зрада… Больова точка, або точка неповернення, в сімейних стосунках. Найчастіше за таких обставин шлюб розпадається, при цьому страждають усі учасники цієї драми – найбільше, зрозуміло, діти. Які причини подружніх зрад? Чи є винні? Чому нинішні подружжя розучилися посміхатися одне одному й радіти життю разом? Які міфи існують у нашій підсвідомості? Спробуємо розібратися.


Розщеплене кохання


 Євген, 39 років (красивий, стрункий, упевнений у собі), живе із двома зовсім різними жінками, мотивуючи це необхідністю «сексуальних переключень», що сприяє його активності у всіх сферах життя. «Моя службова кар’єра інженера-економіста блискуча, – розповідає чоловік. – Одна моя «дружина» – молода, сором’язлива, недосвідчена. Інша, справжня дружина, – пристрасна, гаряча. Такі контрасти мене заряджають. Із законною дружиною в мене є 12-річна донька. Нещодавно законна дружина дізналася про коханку і висунула ультиматум – або вона, або інша. Проблема вибору мене змучила. Жодну з них втрачати не хочу».


На думку сучасного французького психоаналітика Дід’є Дюма, однією з причин подібного «роздвоєння» в коханні може бути так зване розщеплення, коли людина «розігрує» різні свої потяги й потреби з різними партнерами. Фрейд казав про два потяги – ніжний (обумовлений прихильністю до матері) і чуттєвий (мета – сексуальне задоволення). У дорослій людині вони мають злитися воєдино й бути направлені на одного партнера. Однак часто потяги залишаються розділеними, тому задля їхнього задоволення обирають різні об’єкти кохання.


Зрада як помста


 Аліна, 32 роки (приваблива, не впевнена в собі): «Дізналася про зраду чоловіка два роки тому. Влаштувала скандал, але втрачати його не хочу. У нас дитина, і я люблю чоловіка. Щось змінити і якось вплинути на ситуацію не в змозі. І вирішила помститися, зрадивши його. Стала зустрічатися з іншим. Чоловік про це дізнався й поставився без особливої цікавості. Я на межі відчаю. Звинувачую себе в усіх негараздах, самознищую».


 У реальному житті зустрічаються люди, які живуть у подібних трикутниках-чотирикутниках протягом багатьох років… Когось це задовольняє, когось знищує…


 «Пара – це завжди певною мірою злиття одне з одним, – пояснює практичний психолог Любов Пашкевич. – Однак дехто переживає несвідомий страх перед надмірним злиттям із коханим, страх бути поглинутим. У такій ситуації любов до «третього» одного з партнерів дозволяє тримати дистанцію».


Дон Жуан


 Існують різні визначення чоловіків, які ведуть бурхливе сексуальне життя: Дон Жуан, Казанова, плейбой, розпусник тощо. В основному цей тип чоловіків можна звести до двох образів: Дон Жуан і Казанова. Незважаючи на видиму подібність, вони відрізняються один від одного мотивацією та стилем поведінки.


 До часто згадуваних і описаних у літературі рис чоловіків типу Дон Жуана належать: часті зміни сексуальних партнерок, при цьому відсутність емоційного зв’язку; чоловіча привабливість, життєлюбність, з деякою дозою нахабства й самовпевненості; самооцінка чоловічих якостей за кількістю перемог тощо. У спеціальній літературі донжуанізм пояснюється почуттям невпевненості в ролі чоловіка, комплексом імпотенції, потребою в постійній перевірці себе, самоствердженні, незрілістю почуттів (часто у таких чоловіків дуже сильний емоційний зв’язок із мамою). Донжуанізм не є психопатологією, це тип поведінки. Проте може стати й стійкою життєвою позицією, а іноді має тимчасовий характер на шляху до глибокого емоційного зв’язку. Такий зв’язок може виникнути як результат закоханості в жінку, яка зуміє викликати повагу до себе.

– Мене з юнацтва називали Дон Жуаном, – каже 51-річний Володимир. – Так, я часто міняв партнерок. Одружився рано, у 20 років. Зраджував дружину, і вона про це знала. Звичайно, ревнувала, іноді влаштовувала скандали, сварилася, плакала. Я уходив від неї, потім знову повертався. Живу нині з дружиною, найбільша проблема – у нас немає емоційного контакту, якого я так і не знайшов у стосунках з іншими жінками. Кожен у квартирі сам по собі, та й у житті також… Самотньо».


Казанова


 Характерна риса чоловіка типу Казанови – це обожнювання жіночності. Він відчуває потребу пізнавати жіночий світ. Для нього кожна жінка – особлива. Чоловік типу Казанови шукає в жінці відмінність і підбирає до кожної особливий «ключ». По-справжньому любить, залишається другом навіть після завершення роману. Це естет, який цінує атмосферу, настрій, отримання насолоди жінкою й свою мужність. Не допускає ситуацій, що ускладнюють життя партнеркам.


 Сергій, 37 років: «У мене було чимало жінок. З кожною розставався без скандалів і образ. І кожній вдячний. Поки що не знайшов ту єдину, в яку закохався б».


 Чоловік типу Казанови здатний створити міцний союз, якщо зустріне свій ідеал або відмовиться від його пошуків. Він має «дорости» до розуміння таких цінностей, як вірність, постійність, адже все можливо, коли приходить справжнє кохання.


Рокова жінка


 У міфі про рокову жінку, яка несе небезпеку, у ролі жертви виступає чоловік, котрий втрачає голову від кохання, позбавлений власної волі й прямує до своєї загибелі. Згубна жіночність. Прикладів чимало: Клеопатра, леді Макбет, Лукреція Борджія, Лілія Брік, Анна Ахматова тощо. Це жінки, які самі обирають чоловіків і самі їх залишають, виснажуючи емоційно…


Пандора


 Основою міфу про Пандору є думка, що жінка – джерело зла. Відповідно вона наділяється такими непривабливими рисами, як брехливість, мстивість, нездатність зберігати таємниці, невірність. Пандора була донькою Праксітеї та Ерехтея та дружиною Епіметея. Зацікавлена Пандора відкрила скриню Прометея, і на людство повалилися нещастя: хвороби, злочини, пристрасті тощо. Протягом тисячоліть розвитку європейської культури жінка викликала недовіру, відчуття небезпеки… І в нашому столітті жінок зазвичай звинувачують у тому, що вони провокують чоловіків на зради. Тобто «джерелом зла» залишається жінка…


Хто винен?


 Від епохи Фрейда, який стверджував, що в ліжку зустрічаються не лише закохані, але й їхні батьки, минуло чимало часу. Численні дослідження підтвердили стійкість і глибину впливу сімейного оточення на наші сексуальні зв’язки. Вважається, що діти, які виросли в конфліктних сім’ях, коли хтось із батьків зраджував, особливо той, з ким дитина себе ідентифікувала (ототожнювала), надалі в дорослому житті часто продовжують подібну модель внутрішньосімейних стосунків... Проте не виняток і такі моделі побудови родини, коли, незважаючи на негаразди в батьківській сім’ї, дитина в майбутньому будує щасливий шлюб.


 Любов Пашкевич, практичний психолог: «Зраджують тоді, коли людина ще не «доросла» до усвідомлення вірності як моральної цінності. До вірності треба прийти, включити її у список своїх пріоритетів, установок. Хтось (таких небагато) усвідомлює це ще в юності, але більшість – із набуттям досвіду. Причин подружніх зрад може бути безліч, але в основі – незадоволені потреби: фізіологічні, у спілкуванні, в емоційній близькості тощо. У будь-якому разі, почуття провини у підсвідомості залишається, і в якийсь момент може «матеріалізуватися» у хворобу, безсоння і т. ін. Аби уникнути неприємних моментів у сімейних стосунках, треба спілкуватися один із одним, відверто обговорювати проблеми й потреби кожного з подружжя».


 PS Щаслива сім’я – сьогодні швидше виняток, аніж тенденція. Подружні зради – не поодинокі явища. Через це люди втрачають віру в сім’ю, розчаровуються в шлюбних партнерах, зберігаючи в душах образу. І «чума нашого століття» – самотність – охоплює все більшу кількість чоловіків і жінок. Проте все залежить від людини. Якщо вона перегорнула сумну сторінку свого життя й проаналізувала, чому таке могло статися в її житті, позбувшись негативу до колишнього партнера, значить, вона готова до щасливого шлюбу й у неї все вийде. Адже у людини обов’язково має бути міцна сім’я, вірні друзі, захоплення, радощі – це закони Всесвіту. Треба привносити позитив у своє життя й життя оточення, тоді цікаво жити!..

Оцінити матеріал:
(16 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення