Понеділок, 25 вересня 2017p.

«Обман» клієнтів триває

 У попередньому №43 від 8 грудня в статті «Остерігайтеся «законного» шахрайства» ми розповідали, як приватне підприємство торговельно-фінансова компанія (ТФК) «Актив» кидає довірливих вкладників. Після виходу статті до нас у редакцію звернулися ще двоє ошуканих вкладників, в яких історія відносин з цією фірмою схожа. Для того щоб краще зрозуміти проблему вкладників, подаємо пряму мову ошуканих:

Пан Роман (відмовився назвати своє прізвище): «У жовтні я звернувся в цю компанію, щоб взяти кредит 50 тисяч гривень. Там сиділа дівчина на ім’я Світлана. Вона пояснила, що я повинен проплатити 1750 грн. Це для того, щоб показати, що я платоспроможний. «Не потрібно ніяких довідок про доходи», – сказала вона. Запевнила, що більше жодних проплат не буде. Мені пояснили, що потрібно почекати 5-10 днів, і кредит буде виданий. Минуло 10 днів, я телефоную до них, а вони мені відповідають: «Зателефонуйте через 10 днів». Потім мені сказали в офісі, що «потрібно було здійснювати проплати». Хоча про це раніше не говорилося. А регіональний менеджер пояснювала, що проплатити я повинен, коли отримаю кредит. Коли телефонував до центрального офісу, мені повідомили, що працівниця помилилася. «Потрібно обов’язково проплатити», – заявив представник фірми. У центральному офісі пообіцяли, що до лютого повернуть гроші. Якщо не повернуть, то буду звертатися до правоохоронних органів. Це така в них хитрість. Там договір такий заплутаний... Ще мій друг вкладав гроші в цю фірму. Нас двоє потерпілих».

Людмила Гончар: «Це було наприкінці вересня, коли я звернулася до них. Працівниця цієї фірми на прізвище Тунь (я її так запам’ятала за асоціацією з китайською династією) мені гарно розповіла, як я отримаю кошти через 2 тижні. Для ознайомлення дала мені один договір, який мав більше гарантій. Згідно з ним повертався гарантійний внесок, а кредит я мала отримати протягом двох тижнів. Однак на підпис підсунули інший договір, з іншими пунктами зобов’язань. Вклала 2100 грн. в цю фірму. Коли проплатила, прийшла до офісу, а з мене просто поглузували. Пані Тунь сказала: «Для того щоб отримати повну суму кредиту, потрібно сплатити як мінімум половину суми кредиту». Тоді я зрозуміла, що це шахрайство. Попросила повернути кошти, які вклала, після чого зі мною вже розмовляли нецензурною лексикою. Не знаю, куди звертатися по допомогу. Вона мені сказала: «Можете не йти ні до міліції, ні до прокуратури: вони Вам нічим не допоможуть».

Адвокат Віктор Мандзюк, представник агенції «САНА»: «На жаль, за шахрайство цю компанію до відповідальності притягнути не так просто, оскільки люди добровільно підписували договір. Єдиний спосіб, за яким можна притягнути до кримінальної відповідальності, – це зафіксувати момент подання на підпис іншого договору».

Поки що фінансові суперечки між вкладниками й компанією досі не розв’язані. Чим вони завершаться, не відомо. Ясно тільки одне: аби не стати жертвою аферистів, клієнтам-вкладникам варто просто уважно читати договір, який підписують, особливо пункти, надруковані дрібно, і підписувати тільки той договір, який уважно прочитали! А відповідним органам – посилити контроль за подібними фірмами. Гадаю, урок, який «провела» фінансово-кредитна компанія, ошукані вкладники, засвоїли на «відмінно». Без сумніву, вони зрозуміли і те, скільки сил закладено у нашому бажанні швидко отримати потрібні гроші, при цьому нехтуючи пильністю. Тож будьте уважними! 

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Галицька верстка

Нові блоги

Опитування

Чи довіряєте ви Уряду Гройсмана?
Так, довіряю - 13%
Ні, не довіряю - 87%
Всього голосів: 54

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення