П'ятниця, 20 жовтня 2017p.

«Їдемо у маршрутці, як у консервній банці…»

До нас у редакцію звернулися мешканці села Шубранець і поскаржилися на дії місцевого перевізника. Громада села Шубранець попросила у районної та обласної адміністрацій допомоги вирішити проблему надання буковинцям неякісних послуг їхнім перевізником та врегулювати ситуацію, що стосується маршруту Чернівці-Садгора-Шубранець.

Громада села Шубранець протестує
 
Обурення односельчан досягло критичної межі у неділю, 12 лютого, коли мешканці села зібралися, щоб висловити своє незадоволення, оскільки телефонні багаторазові звернення до власниці маршруту нічого не змінили. На зібрання, за словами одного з учасників Павла Островського, прийшли водії – Руслан Москалюк, Василь Павлюк, Богдан Телегуз та власниця маршруту – Ольга Ковалюк. «Вимоги у моїх односельчан були такими, – розповідає Павло, – знизити ціну на маршрут, оскільки сусіднє село (Горішні Ширівці) мають такий самий кілометраж, як і село Шубранець, однак різниця в ціні є – 1 гривня. Були й інші питання стосовно того, щоб керівництво маршруту надало більші автобуси, але відповіді від власниці маршруту з цього приводу не дочекалися. Крім того, мешканці Шубранця проти того, щоб маршрутне таксі проїжджало повз сусіднє село Задубрівка, адже нам від цього немає жодної користі. Та й комфорту це не додає, бо до забитої маршрутки додається ще одна група людей, і тоді в автобусі люди себе відчувають «як кілька у консервній банці».

«Апетити» перевізників не знають межі
 
За словами сільського голови Шубранця Ореста Йосиповича Павлюка, водії маршруту справді поводять себе дуже нахабно і порушують норми та закони, що стосуються міжміських перевезень, працюють як їм хочеться, самовільно встановлюють ціни на різні відстані і таке інше. Можуть встановити одну й ту саму ціну на різні за відстанню маршрути і на цьому заробити. «Ми піднімали ці питання на зборах: і про ціни, і про те, чому вони іноді не виїздять у святкові дні, коли мало людей, і про те, в яких умовах перевозять людей», – розповідає сільський голова.
Давно всім відома «зажерливість» українських перевізників, для яких порушення закону є нормою життя, а людей вони перевозять як стадо «баранів», які хоч і «мекають», але терплять знущання. Жодного правила щодо кількості пасажирів, часу та інтервалу між зупинками й елементарного професійного етикету не дотримують деякі перевізники. Особливо допікають проблеми з транспортом у холодну пору року, адже багато людей залишають власні автівки і пересідають на громадський транспорт. Та коли взимку до засніжених та важких для пересування доріг додається ще збільшена кількість охочих швидше у теплі й комфорті доїхати до роботи, критична точка у стосунках між перевізниками та громадянами може сягнути краю. До того ж, коли буковинці змушені добиратися щоденно із села у місто, то для них автобусний маршрут складає особливу цінність, чим і користуються місцеві підприємці-перевізники. Жорстокі будні пасажирів міського та міжміського громадського транспорту навіть описав Кузьма, фронтмен гурту «Скрябін», який співає: «Їде маршрутка, як велика собача будка…».


Водії відкидають звинувачення
 
Звинувачення на свою адресу водії Шубранецького автобуса відкидають і категорично не погоджуються з думкою односельчан про їхню незадовільну роботу. Розповідає водій маршруту Чернівці-Садгора-Шубранець Руслан Москалюк: «Те, що ми їдемо по визначеному маршруту, можна перевірити, адже є відмітки у маршрутних місцях. Також про час прибуття і відбуття, то є відзначені заїзди на автостанцію. Щодо того, що ми змушені людям грубіянити, то Ви ж розумієте, що люди є люди і вони завжди чимось не задоволені. А ціни встановлює координаційний центр, і ми дотримуємося їх».
Але, як стверджує мешканець села Шубранець Павло Островський, усе це лише на словах, а насправді водії є власниками мікроавтобусів, якими возять людей, тому і поводяться вони зухвало та заробляють на своїх автобусах якомога більше.
Як коментує начальник управління інфраструктури і туризму ОДА Дмитро Павел, нещодавно вже було замінено перевізника у селах Онут і Мосорівка Заставнівського району. «Там мешканці теж були незадоволені наданими послугами. Ми готові замінити перевізника і в Шубранці, якщо потрібно буде, але такого звернення ми поки не отримували», – повідомив Дмитро Павел. «Загалом за останні два тижні ми оштрафували близько 40 нелегальних перевізників. Також була профілактична бесіда з перевізниками щодо переходу на арктичне зимове паливо та попередження, щоб маршрутки їздили на якісному паливі, бо взимку автобус замерзає», – продовжив начальник.
На запитання, чи дотримуються водії маршруток правил про належну кількість людей у автобусі, Дмитро Павел запевнив, що Головна автотранспортна інспекція та працівники ДАІ контролюють і перевіряють перевізників, які зобов’язані дотримуватися цих правил. Але ж ми з Вами знаємо, як вони їх дотримуються. А від слів пасажирам легше не стає. Адже всі, хто подорожував з міста у село маршруткою чи автобусом, знають, що водії знайдуть і сидячі і стоячі місця там, де уже давно немає ані сантиметра вільного місця.
Як стверджує власниця маршруту Чернівці-Садгора-Шубранець Ольга Ковалюк, одного з водіїв вона уже звільнила. «Я вже звільнила водія Василя Павлюка, щоб інші злякалися і не повторювали його помилок. – розповідає пані Ольга. – Але водії у нас хороші, і їх можна зрозуміти. Взимку дорога важка, люди хочуть, щоб зупинялися ледь не біля кожної хати, то це звично, що виникають конфлікти і, можливо, часом водії не стримуються та грубіянять. А щодо цін, то їх встановлюємо не ми, а обласна адміністрація, тому ми повинні дотримуватися їхньої вказівки». Також ми запитали у Ольги Ковалюк про те, чи не перестануть заїжджати шубранецькі автобуси у Задубрівку, проти якої так протестують люди, але пані Ольга відповіла, що їй це невигідно, бо знайти ще один автобус на сусіднє село є важким завданням. «Мені доведеться або автобус шукати, а це важко, бо треба його купувати, а навіть якщо знайти людину на цей маршрут, то вона не захоче, бо в Задубрівці дуже мало людей сідають, а це не вигідно», – запевнила підприємець. Однак наостанок пані Ольга все ж таки пообіцяла, що намагатиметься вирішити питання – знайти ще один автобус для того, щоб зробити маршрут комфортнішим для людей.
Тож напрошується сумний висновок, що ставитися до людей гуманно наразі бізнесменам невигідно, так само як і чиновникам, бо заробітки вони свої втратять. Людяність загалом зараз не в моді і не у фаворі серед українців, буковинців зокрема, особливо коли «ніби і криза», і їсти дуже хочеться… А про те, що підприємці теж такі самі люди, вони, певно, при підрахунках своїх доходів забувають.
Варто згадати, що у місті на багатьох маршрутах та сама ситуація – людей набирають під стелю, здачу не додають, з людьми водії не ввічливі. Влітку виконуючий обов’язки міського голови Віталій Михайлішин уже викликав на килим місцевих перевізників і пригрозив їм штрафами за недотримання норм та правил поведінки за те, що кудись зникають місця для пільговиків, за неохайний вигляд і паління у салоні маршрутного таксі.
Як розповідав на зустрічі у міській раді голова міської організації ради ветеранів Павло Бажерін, дуже часто пільговики не хочуть сваритися з водіями та щось доводити, тому самі оплачують проїзд, також багато пенсіонерів не можуть зрозуміти, який же маршрут є пільговим, тому що перевізники не встановлюють таблички на своєму транспорті.
– Є багато скарг від чернівчан, що стосуються недотримання законодавства про перевезення пільговиків, – повідомив на зібранні начальник департаменту ЖКГ Дмитро Сірман. Керівництво міської ради при підвищенні цін висунуло перед перевізниками умову: у разі невиконання поставлених перед ними завдань старі тарифи на перевезення, які були до 1 серпня, повернуть. Але, як бачимо, тарифи не повертають. Перевізникам дали змогу заробляти більше, а вони продовжують порушувати закон.

P.S. Мешканці Шубранця зібрали близько 30 підписів односельчан з вимогою до районної влади змінити маршрут або надати їм ще один автобус. Також вони звертатимуться з цим проханням в обласну адміністрацію в управління інфраструктури та туризму.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі


Оцінити коментар! +2 Фан
Я думав що такі проблеми з маршрутками тільки в місті, о це так.....
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! 0 ПЕРЕВІЗНИК
Вибори, друзі вибори ,всі ці проблеми придумують депутати до тепер все було добре в Сторожинецькому р-н теж саме ціна не та перевізник не той тільки депутати ті які ХОЧУТЬ ЛЮБИТИ ВИБОРЦІВ ЗА РАХУНОК ПЕРЕВІЗНИКА!!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Галицька верстка

Нові блоги

Опитування

Чи довіряєте ви Президенту Порошенко?
Так, довіряю - 16.4%
Ні, не довіряю - 83.6%
Всього голосів: 73

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення