Четвер, 11 серпня 2022p.

«Їдемо у маршрутці, як у консервній банці…»

До нас у редакцію звернулися мешканці села Шубранець і поскаржилися на дії місцевого перевізника. Громада села Шубранець попросила у районної та обласної адміністрацій допомоги вирішити проблему надання буковинцям неякісних послуг їхнім перевізником та врегулювати ситуацію, що стосується маршруту Чернівці-Садгора-Шубранець.

Громада села Шубранець протестує
 
Обурення односельчан досягло критичної межі у неділю, 12 лютого, коли мешканці села зібралися, щоб висловити своє незадоволення, оскільки телефонні багаторазові звернення до власниці маршруту нічого не змінили. На зібрання, за словами одного з учасників Павла Островського, прийшли водії – Руслан Москалюк, Василь Павлюк, Богдан Телегуз та власниця маршруту – Ольга Ковалюк. «Вимоги у моїх односельчан були такими, – розповідає Павло, – знизити ціну на маршрут, оскільки сусіднє село (Горішні Ширівці) мають такий самий кілометраж, як і село Шубранець, однак різниця в ціні є – 1 гривня. Були й інші питання стосовно того, щоб керівництво маршруту надало більші автобуси, але відповіді від власниці маршруту з цього приводу не дочекалися. Крім того, мешканці Шубранця проти того, щоб маршрутне таксі проїжджало повз сусіднє село Задубрівка, адже нам від цього немає жодної користі. Та й комфорту це не додає, бо до забитої маршрутки додається ще одна група людей, і тоді в автобусі люди себе відчувають «як кілька у консервній банці».

«Апетити» перевізників не знають межі
 
За словами сільського голови Шубранця Ореста Йосиповича Павлюка, водії маршруту справді поводять себе дуже нахабно і порушують норми та закони, що стосуються міжміських перевезень, працюють як їм хочеться, самовільно встановлюють ціни на різні відстані і таке інше. Можуть встановити одну й ту саму ціну на різні за відстанню маршрути і на цьому заробити. «Ми піднімали ці питання на зборах: і про ціни, і про те, чому вони іноді не виїздять у святкові дні, коли мало людей, і про те, в яких умовах перевозять людей», – розповідає сільський голова.
Давно всім відома «зажерливість» українських перевізників, для яких порушення закону є нормою життя, а людей вони перевозять як стадо «баранів», які хоч і «мекають», але терплять знущання. Жодного правила щодо кількості пасажирів, часу та інтервалу між зупинками й елементарного професійного етикету не дотримують деякі перевізники. Особливо допікають проблеми з транспортом у холодну пору року, адже багато людей залишають власні автівки і пересідають на громадський транспорт. Та коли взимку до засніжених та важких для пересування доріг додається ще збільшена кількість охочих швидше у теплі й комфорті доїхати до роботи, критична точка у стосунках між перевізниками та громадянами може сягнути краю. До того ж, коли буковинці змушені добиратися щоденно із села у місто, то для них автобусний маршрут складає особливу цінність, чим і користуються місцеві підприємці-перевізники. Жорстокі будні пасажирів міського та міжміського громадського транспорту навіть описав Кузьма, фронтмен гурту «Скрябін», який співає: «Їде маршрутка, як велика собача будка…».


Водії відкидають звинувачення
 
Звинувачення на свою адресу водії Шубранецького автобуса відкидають і категорично не погоджуються з думкою односельчан про їхню незадовільну роботу. Розповідає водій маршруту Чернівці-Садгора-Шубранець Руслан Москалюк: «Те, що ми їдемо по визначеному маршруту, можна перевірити, адже є відмітки у маршрутних місцях. Також про час прибуття і відбуття, то є відзначені заїзди на автостанцію. Щодо того, що ми змушені людям грубіянити, то Ви ж розумієте, що люди є люди і вони завжди чимось не задоволені. А ціни встановлює координаційний центр, і ми дотримуємося їх».
Але, як стверджує мешканець села Шубранець Павло Островський, усе це лише на словах, а насправді водії є власниками мікроавтобусів, якими возять людей, тому і поводяться вони зухвало та заробляють на своїх автобусах якомога більше.
Як коментує начальник управління інфраструктури і туризму ОДА Дмитро Павел, нещодавно вже було замінено перевізника у селах Онут і Мосорівка Заставнівського району. «Там мешканці теж були незадоволені наданими послугами. Ми готові замінити перевізника і в Шубранці, якщо потрібно буде, але такого звернення ми поки не отримували», – повідомив Дмитро Павел. «Загалом за останні два тижні ми оштрафували близько 40 нелегальних перевізників. Також була профілактична бесіда з перевізниками щодо переходу на арктичне зимове паливо та попередження, щоб маршрутки їздили на якісному паливі, бо взимку автобус замерзає», – продовжив начальник.
На запитання, чи дотримуються водії маршруток правил про належну кількість людей у автобусі, Дмитро Павел запевнив, що Головна автотранспортна інспекція та працівники ДАІ контролюють і перевіряють перевізників, які зобов’язані дотримуватися цих правил. Але ж ми з Вами знаємо, як вони їх дотримуються. А від слів пасажирам легше не стає. Адже всі, хто подорожував з міста у село маршруткою чи автобусом, знають, що водії знайдуть і сидячі і стоячі місця там, де уже давно немає ані сантиметра вільного місця.
Як стверджує власниця маршруту Чернівці-Садгора-Шубранець Ольга Ковалюк, одного з водіїв вона уже звільнила. «Я вже звільнила водія Василя Павлюка, щоб інші злякалися і не повторювали його помилок. – розповідає пані Ольга. – Але водії у нас хороші, і їх можна зрозуміти. Взимку дорога важка, люди хочуть, щоб зупинялися ледь не біля кожної хати, то це звично, що виникають конфлікти і, можливо, часом водії не стримуються та грубіянять. А щодо цін, то їх встановлюємо не ми, а обласна адміністрація, тому ми повинні дотримуватися їхньої вказівки». Також ми запитали у Ольги Ковалюк про те, чи не перестануть заїжджати шубранецькі автобуси у Задубрівку, проти якої так протестують люди, але пані Ольга відповіла, що їй це невигідно, бо знайти ще один автобус на сусіднє село є важким завданням. «Мені доведеться або автобус шукати, а це важко, бо треба його купувати, а навіть якщо знайти людину на цей маршрут, то вона не захоче, бо в Задубрівці дуже мало людей сідають, а це не вигідно», – запевнила підприємець. Однак наостанок пані Ольга все ж таки пообіцяла, що намагатиметься вирішити питання – знайти ще один автобус для того, щоб зробити маршрут комфортнішим для людей.
Тож напрошується сумний висновок, що ставитися до людей гуманно наразі бізнесменам невигідно, так само як і чиновникам, бо заробітки вони свої втратять. Людяність загалом зараз не в моді і не у фаворі серед українців, буковинців зокрема, особливо коли «ніби і криза», і їсти дуже хочеться… А про те, що підприємці теж такі самі люди, вони, певно, при підрахунках своїх доходів забувають.
Варто згадати, що у місті на багатьох маршрутах та сама ситуація – людей набирають під стелю, здачу не додають, з людьми водії не ввічливі. Влітку виконуючий обов’язки міського голови Віталій Михайлішин уже викликав на килим місцевих перевізників і пригрозив їм штрафами за недотримання норм та правил поведінки за те, що кудись зникають місця для пільговиків, за неохайний вигляд і паління у салоні маршрутного таксі.
Як розповідав на зустрічі у міській раді голова міської організації ради ветеранів Павло Бажерін, дуже часто пільговики не хочуть сваритися з водіями та щось доводити, тому самі оплачують проїзд, також багато пенсіонерів не можуть зрозуміти, який же маршрут є пільговим, тому що перевізники не встановлюють таблички на своєму транспорті.
– Є багато скарг від чернівчан, що стосуються недотримання законодавства про перевезення пільговиків, – повідомив на зібранні начальник департаменту ЖКГ Дмитро Сірман. Керівництво міської ради при підвищенні цін висунуло перед перевізниками умову: у разі невиконання поставлених перед ними завдань старі тарифи на перевезення, які були до 1 серпня, повернуть. Але, як бачимо, тарифи не повертають. Перевізникам дали змогу заробляти більше, а вони продовжують порушувати закон.

P.S. Мешканці Шубранця зібрали близько 30 підписів односельчан з вимогою до районної влади змінити маршрут або надати їм ще один автобус. Також вони звертатимуться з цим проханням в обласну адміністрацію в управління інфраструктури та туризму.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі


Оцінити коментар! +2 Фан
Я думав що такі проблеми з маршрутками тільки в місті, о це так.....
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! 0 ПЕРЕВІЗНИК
Вибори, друзі вибори ,всі ці проблеми придумують депутати до тепер все було добре в Сторожинецькому р-н теж саме ціна не та перевізник не той тільки депутати ті які ХОЧУТЬ ЛЮБИТИ ВИБОРЦІВ ЗА РАХУНОК ПЕРЕВІЗНИКА!!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення