Четвер, 18 серпня 2022p.

Роботою одного з міських ЖРЕПів зацікавилися у міліції

 До нас у редакцію звернулися мешканці будинку №16, що на вулиці 28 червня, з проханням розібратися у не зрозумілій для них ситуації. Справа в тому, що мешканцям будинків, закріплених за ЖРЕПом №7, нараховували великі суми за сплату певних робіт, які ЖРЕП начебто виконував, але під час детального дослідження цієї справи виявилося, що ЖРЕП нічого не робив, а лише стягував гроші за нібито надані послуги.


 Пан С.О.Калінічев, один із мешканців будинку, надіслав відповідне звернення до відділення Антимонопольного комітету, у Контрольно-ревізійне управління, Управління у справах захисту прав споживачів у Чернівецькій області та у прокуратуру Шевченківського району з підписами активістів. У ньому громадяни стверджують, що проаналізували письмову інформацію, яка була надана їм ЖРЕПом, а під час перевірки цієї інформації з’ясували, що «майже всі роботи не проводилися», як сказано у листі. Також чернівчан обурило те, що коли вони намагалися в усній розмові з’ясувати, які матеріали використовували працівники ПП «Регіон-Центр» (ЖРЕП №7), то відповіді від працівників та керівництва ЖРЕПу не було.


 Що ж, ситуація для людей не нова, але коли закінчиться ця епопея зі ЖРЕПами? То вони дах ремонтують, стягують гроші, а дах через місяць взагалі розвалився, то вишукують невідомо які борги за невідомо які послуги. Взагалі складається таке враження, що наведення ладу у сфері житлово-комунальних послуг нам не загрожує, навіть якщо це станеться, то не дуже скоро. Ми вирішили з’ясувати, чи дійсно проводилися вказані роботи, в одного з підприємств, яке планово мало проводити очистку димовенканалів.


 Юрій Медведєв, голова правління ВСТ «Житловик»: «Одного мого співробітника викликала міліція для з’ясування того, чи проводив ВСТ «Житловик» роботи з очистки димовенканалів. Ми ці роботи дійсно виконували, адже у нас графік, якого повинні дотримуватися. У вересні 2010 року у нас за планом проводилися роботи з димоходом у будинку №16 на вулиці 28 червня. Все є, можете подивитися на документи – графіки, робочі листи. Наш сажотрус був у цьому домі, є підписи мешканців, що він проводив там перевірку та очистку димових та вентиляційних каналів. Начальник ЖРЕПу пан Читайло теж надав копії цих графіків, що призначені на вересень, тому ніяких порушень не було».


 Василь Хащук, начальник управління Державної служби по боротьбі з економічною злочинністю УМВС України в Чернівецькій області: «Поки що не можу нічого з цього приводу сказати. Наразі ми розслідуємо цю ситуацію, проводимо допити і з’ясовуємо, чи насправді є вина керівництва та працівників ЖРЕПу».


 Також мешканці отримали письмову відповідь від департаменту житлово-комунального господарства міської ради. У листі їх запевнили, що всі необхідні ремонти у будинку виконано: відремонтовано мережі водопостачання, каналізацію, металеву покрівлю, замінено кран та інші необхідні комунікації.


 За словами директора ПП «Регіон-Центр» Володимира Читайла, він ще не працював у той період, коли в людей виникли претензії до роботи ЖРЕПу. «Я почав працювати з 1 грудня 2010 року, і у той час управління УМВС по боротьбі з економічною злочинністю зацікавилося нашими документами та звітами, які ми їм надали. Працівники міліції також виходили на місце і вивчали ситуацію з будинком, тож наразі все з’ясовано», – каже пан Читайло.


 У письмовій відповіді від департаменту житлово-комунального господарства міської ради мешканцям працівники міської ради посилаються на законодавство. Цитуємо текст: «Відповідно до пункту 3 статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач в обов’язковому порядку укладає договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. Типовий договір передбачає порядок розв’язання спорів шляхом складання акта-претензії тощо. Спірні питання між споживачами та виробниками послуг вирішуються шляхом проведення переговорів або у судовому порядку». Тобто тут держава та міська влада повністю «умивають руки»: якщо щось не поділили, то йдіть до суду. А як же робота департаменту, який має захищати інтереси чернівчан?


 Людям доводиться самим контролювати якість ремонту свого будинку. Також департамент нагадав мешканцям вулиці 28 червня про те, що згідно з чинним законодавством мешканці багатоквартирного будинку можуть самостійно вирішувати питання з утримання житла, здійснювати контроль за раціональним використанням коштів на утримання будинку та прибудинкової території шляхом створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку або створити будинковий комітет. Але як би не називалось таке об’єднання, знову ж таки мешканцям, окрім інших життєвих клопотів, додається ще й контроль за якістю послуг, наданих за їхні ж кошти. Тож те, що у нас люди не довіряють ЖРЕПам та будь-яким державним установам, – це проблема нашого менталітету, але альтернативою ЖРЕПам стало ОСББ, але тут теж не знаєш, що ж краще – довірити свій будинок, квартиру ЖРЕПу чи створити ОСББ та самотужки за підтримки громади ремонтувати будинок. Але люди, які мешкають на 28 червня, в будинку № 16, навіть без ОСББ, як вони стверджують, самостійно вирішують деякі питання, пов’язані з ремонтом будинку.


 – За 10 тисяч гривень наш ЖРЕП міг зробити чимало, але не зробив нічого, – каже мешканець квартири №6, Олег Скрипничук. – Ми ремонтували фасад будинку і вирішували проблему з каналізацією. А працівники ЖРЕПу нічого не роблять, вони лише гроші з нас здирають. Ми платимо близько 60 гривень на утримання будинку і прибудинкової території на місяць, а вони кажуть: «Ми вивозимо сміття і таке інше». Але ми можемо і напряму укласти угоду з підприємством про вивіз сміття.


 Під час особистої зустрічі з директором ПП«Регіон-Центр» Володимиром Читайлом почули запевнення, що скарги мешканців безпідставні. Пан Володимир обіцяв показати усі необхідні документи та оприлюднити їх у пресі. «Якщо хочете бути об’єктивними, то посилайтеся на факти, – сказав він, – надрукуйте звернення людей і наші документи, що підтверджують: роботи працівниками ЖРЕПу були виконані». Але вигляд будинку №16 на вулиці 28 червня говорить сам за себе: капітального і навіть косметичного ремонту тут не було давно. Це одразу кинулося в очі, коли ми особисто прибули подивитися на будинок та поспілкуватися з мешканцями.


Володимир Читайло вважає, що будинок не в гіршому стані, ніж інші будинки міста. Але чому ж тоді не в кращому, якщо ЖРЕП так добре працює, як він розповідає? Будинок дуже старий і давно потребує капітального ремонту, під’їзд у будинку облуплений, штукатурка сиплеться. Невже так дорого коштує принаймні косметичний ремонт і побілка стін у коридорі під’їзду? Мабуть, це запитання риторичне.


Проблема ЖРЕПів та ОСББ залишається актуальною. Створивши ОСББ навіть у кожному будинку Чернівців, навряд чи люди залишаться задоволеними, адже тоді основний тягар і фінансування вже ляжуть на їхні плечі. А от кому тоді належить будинок, якщо громада за все платить і всім займається? А хто буде винен, якщо споруда впаде?


Однак існує ще один підводний камінь. Наразі створення приватних ЖРЕПів, яким є «Регіон-Центр», актуальне. А це може стати ще однією проблемою, бо до держави ще можна йти судитися і щось вимагати, а от у приватного підприємця навряд чи більшість людських скарг знайдуть відгук, адже там, де думки про гроші, там менше дбають про людей.

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення