Четвер, 18 серпня 2022p.

До підвалу доступу немає, а гроші за нього нарахували

 До нас у редакцію часто приходять чернівчани зі своїми скаргами на роботу різних державних інстанцій. Найбільше люди не задоволені бюрократичними колізіями під час оформлення різноманітних документів і дозволів. Серед таких установ можемо назвати лідера за скаргами – Чернівецьке міське комунальне БТІ.


 Черговий раз у одного з мешканців Чернівців виникло запитання та претензії до роботи працівників БТІ. Знову люди приходять у редакцію в надії з’ясувати те, про що не можуть дізнатися в працівників і керівників міської організації, що займається інвентаризацією нерухомого майна. Мешканець Чернівців Василь Мефодійович Рябий отримав у спадок майно від своєї близької родички і прагнув переписати квартиру на її доньку, яка мешкає в Росії і поки що не може приїхати до Чернівців.


 Розповідає Василь Мефодійович: «Квартира, про яку йдеться, знаходиться на вулиці 26 бакинських комісарів. Вона розташована на другому поверсі, там немає зручностей. Так сталося, що моя родичка заповіла мені своє житло, а у неї є донька, яка живе далеко, і тому питаннями переоформлення зайнявся я. Стіни там з глини і соломи, дерев’яні конструкції вражені-поточені короїдом. Ця квартира мала б бути переоформлена на мою племінницю Єву Кублицьку. Вартість квартири за заповітом 9338 тисяч гривень, але після проведення інвентаризації Чернівецьким обласним БТІ, навіть без виїзду на об’єкт, вартість квартири збільшилася до 95848 гривень. Сумнів у правильності оцінки викликає той факт, що вартість одного квадратного метра площі в цегельному п’ятиповерховому будинку після введення тарифів за прейскурантом від 05.07.10 року значно виросла».


 – Я просив інформацію у БТІ. Як вийшло, що з дев’яти тисяч гривень вартість моєї квартири зросла на 95 тисяч гривень? – дивується пан Василь. – Вони відповіли, посилаючись на збірник. Але у кожного, хто звертається до БТІ, є договір з організацією, де сказано: всі спірні питання вирішуються шляхом переговорів двох сторін, щоб дійти компромісного рішення. Я написав заяву, але вони мене не викликали на переговори, а потім лише дали документ, де написали, що я маю сплатити за переоформлення квартири 5 тисяч гривень податку. Розрахунки ці вважаю неправильними, бо ця квартира того не коштує. Навіть один квадратний метр моєї «хрущовки» коштував 542 гривні до введення нового прейскуранта цін, а після цього підняли вартість до 1290 гривень, що складає 238%. І ця квартира в капітальному цегельному будинку з усіма зручностями. А мій будинок оцінюють за збірниками 2004 року, при цьому вартість одного квадратного метра оцінюють у 1437 гривень. Будинок дерев’яний, без зручностей… Виходить, квартира без зручностей і в дерев’яному будинку коштує більше, аніж у цегляному і зі зручностями?! Абсурд! Причому, згідно з цими збірниками, нерухомість оцінюють за однаковими показниками як нові будівлі, так і ті, які збудовані зі старих матеріалів. Думав, мені так високо не піднімуть цей індекс, за яким визначили ринкову вартість квартири, але за новим законом вартість податку на переоформлення спадку зросла, але ж до якої цифри! Є ще нюанс у цій історії. Вхід у підвал будинку, що дістався мені у спадок, замурований, тому що сусід зробив собі сходи до підвалу окремо. Доки сім’я моїх родичів Кублицьких працювала на Півночі Росії, а це було понад 20 років тому, мешканець квартири №1 І.Г.Гордійчук зробив перепланування та реконструкцію без згоди мешканців квартири №2 Кублицьких. Сусід демонтував перший проліт сходів і замурував вхід у підвал. То чому мені порахували у вартість квартири підвал, хоча я доступу туди не маю?!


 Щоб бути об’єктивними і дати усім сторонам слово, ми з Василем Мефодійовичем звернулися по коментар щодо цієї ситуації до керівництва БТІ.


 – Щодо вулиці 26 бакинських комісарів хочу сказати, що будинок був державним і його надали мешканцям колись безоплатно, – коментує Віктор Герасимчук, головний інженер ЧКОБТІ. – У період приватизації квартири перейшли з комунальної у приватну власність. Коли ще родичі Василя Мефодійовича не жили в тому будинку, то мешканці приватизували квартири №1 і №2 та зробили ремонт: вони розділили всю територію будинку і зробили перегородку. Автоматично підвальні приміщення опинилися під квартирою №1, доступ туди усі мешканці будинку мали. А зараз перша квартира не дає доступу у підвал сусідам, то це питання тепер вирішує не наше бюро інвентаризації і не органи місцевого самоврядування, а власники квартир у судовому порядку. Я виїздив туди, там був інженер зі ЖРЕПу, ми все перевірили. А те, що БТІ оцінило вартість квартири, враховуючи і підвал, то це не наша провина, бо ми ведемо оцінку нерухомого майна згідно з електронною версією програми оцінки вартості споруд як у багатоповерхових, так і у малоповерхових будинках, йде автоматичний підрахунок, згідно з програмою, розробленою Київським науковим інститутом. Наші працівники, виходячи на місце, обстежують будинок, визначають об’єм споруди і вартість одного квадратного метра в будинку, закладають всі індекси і коефіцієнти, також коефіцієнти зносу, визначають потім, скільки коштує квадратний метр, множать отриману цифру на загальну площу будівлі. Колись видавали довідки-характеристики, де були враховані ціни за залишковою балансовою вартістю. За даними ЖРЕПу, там балансова вартість майже нульова, значить, ми оцінювали згідно зі збірником. Була перевірка у нас з прокуратури і з Антимонопольного комітету, і обласне комунальне управління перевіряло. Перевірки перевірками, але є розроблений збірник, і це не наша примха, ми працюємо згідно із законом. Оцінка для всіх визначається однаково, методика розрахунків вартості нерухомих об’єктів, повторюю, – однакова.


 Але Василь Мефодійович не може зрозуміти, чому порахували вартість підвалу, якщо він доступу туди немає. Мабуть, як і більшості наших громадян, йому важко зрозуміти, хто писав такі «мудрі» закони та складав збірники. А можливо, це небажання працівників БТІ бути об’єктивними та рахувати й оцінювати вартість нерухомого майна не справедливо і чесно, а як вигідно лише їм? Що ж, запитання це, мабуть, риторичне…

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення