Четвер, 18 серпня 2022p.

На мешканку Гонти, 20 здійснили нахабний напад

 Представник замовника будівництва на Гонти, 20 Ігор Манзюк накинувся на Олену Олар, яка живе у будинку №23. Це сталося 25 листопада в присутності спеціалістів з підприємства «Чернівці-водоканал». Ображена жінка збирається подати позов до прокуратури.


 – Люди з водоканалу і мешканці чекали його, щоб подивитися, що коїться на території будівництва. А я хотіла зробити фотографії і навіть не заходила на територію. Не знаю, що його розлютило, але він вхопив фотоапарат і почав виламувати руку, обзивав мене нецензурними словами, – розповіла Олена Олар. За її словами, для Ігоря Манзюка такий стиль спілкування з мешканцями вулиці Гонти – норма. Він постійно обзиває людей нецензурними словами, особливо допекла йому, очевидно, Ірина Севастьянова, яка активно захищає свою позицію у справі порушення норм на будівництві.


 – Я написала заяву до прокуратури і хочу віднести її також і начальнику міліції Миколі Харабарі. Під нею підписалися також депутати Гуцул і Калмикова, які стали очевидцями інциденту так само, як і працівники екологічної служби та водоканалу, – розповідає пані Олена. Ні в чому не повинна жінка ледь не позбулася нового фотоапарата, який нещодавно купив їй чоловік. За словами мешканки вулиці Гонти, «Ігор Манзюк взагалі за документами ніде не числиться, і таке враження, що він офіційно не має відношення до будівництва, хоча називає себе представником замовника. А товариство «Справа Кольпінга» в особі голови Савки Василя Дмитровича самовільно зайняло земельну ділянку орієнтовною площею 0,0030 га, приєднавши її до землеволодіння товариства, а це є порушенням земельного законодавства, за що організація уже отримала припис і її притягнули до адміністративної відповідальності».


 Але що ж так розлютило пана Манзюка? Можливо, створення нової комісії, яка досліджуватиме проблемне будівництво на Гонти, 20? Адже на 15 сесії міської ради VI скликання вже вкотре розглядалося питання скандального будівництва на Гонти, 20. Депутат від фракції «Фронт Змін» Роман Дрінь зачитав на сесії прохання мешканців вулиць Гонти, Ольжича, Козачука створити додаткову комісію з розгляду їхнього питання, але не усі були згодні підтримати чергову ініціативу чернівчан. «Комісія створена, будівництво призупинилося. На сьогодні комісія міської ради свою функцію виконала», – заявив секретар Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин. Але його обурення одразу змінилося на милість, коли свого колегу підтримала керівник фракції «Свобода» у міській раді Мар’яна Кривич. Вона нагадала, що днями на вулиці Гонти прорвало каналізацію, тому, на її думку, комісія недостатньо попрацювала і не провела інженерно-геологічні дослідження, щоб більш глибоко вивчити вплив будівництва на навколишні будинки. Вислухавши депутатку, Віталій Михайлішин все ж таки розпорядився, щоб комісію було створено. Коментує Олександр Шиба, начальник юридичного управління міської ради: «Кілька судових засідань по цій справі уже відбулися, але є припис архітектурно-будівельної інспекції, який нарешті виконується. Тут непроста ситуація. Ми стоїмо на тому, щоб права як мешканців, так і забудовників не порушували».


 Але, як свідчить практика, права мешканців нахабно порушує самовпевнений забудовник. Команда замовників, незважаючи на припис архітектурно-будівельної інспекції та прокуратури, продовжує вести на території будівництва незрозумілу діяльність. Принаймні усі, хто проходять повз будинок, постійно бачать, що процес будівництва на Гонти, 20 не вщухає. А днями там взагалі прорвало каналізацію, в результаті чого вода розлилася по вулиці. Наразі нова комісія на чолі з депутаткою від фракції «Свобода» Оленою Калмиковою здійснює чергові перевірки на місці будівництва. Адже, за експертним висновком ВАТ «Геотехнічний інститут», на місці будівництва є підземні грунти, що містять глину та пісок, «територія техногенна і підтоплена», там є підземні води, а тому «територія не сприятлива для будівництва».


 – Ми не те, щоб проти будівництва, але хочемо жити і далі в наших будинках, не хочемо платити потім тисячі гривень, якщо вони будуть пошкоджені через неправильне ведення будівництва, – продовжує Олена Олар. Мешканці уже попереджали у пресі та на засіданнях комісії про можливі наслідки будівництва офісних і складських приміщень на землі, де є підземні грунтові води. Чернівчани самотужки зробили незалежне експертне інженерно-геологічне дослідження цієї території. Про це вони розповідали і нашій газеті: «Коли розпочиналося будівництво, у нас прорвало каналізацію за три метри від дому. У 17, 23 будинках у підвалах піднялася вода, яку довелося відкачувати. Думаємо, тут ще будуть проблеми, бо в цьому районі під грунтом є підземні води, тому вести таке будівництво тут небезпечно», – прокоментувала ситуацію, що склалася, мешканка вулиці Гонти Світлана Ластівка.


 Нагадаємо, що 10 листопада в Першотравневому суді Чернівців відбулося слухання справи організації «Справа Кольпінга», яка подала позов на начальницю відділу охорони культурної спадщини міської ради Олену Пушкову. Її звинуватили в перевищенні повноважень під час ухвалення рішення про призупинення будівництва на вулиці Гонти, 20. Підтримати чиновницю, яка захищала інтереси громадян, прийшли мешканці вулиці Гонти, котрі борються із забудовниками за припинення будівництва. Мешканців Гонти впустили на суд не одразу, а от журналістів взагалі не допустили у зал судового засідання. Після завершення суду депутат від «Фронту Змін» Максим Бурбак розповів про те, що на засіданні з невідомої причини не дали висловитися ані депутатам, ані активістам ініціативної групи вулиці Гонти. «Це старі бабусі, їм важко ходити по судах, а їхньої думки навіть не спитали», – обурився депутат.


 Також «Справа Кольпінга» подала позов на Ірину Севастьянову, лідерку ініціативної групи вулиць Гонти, Ольжича, Козачука, на 50 тисяч гривень морального відшкодування за наклеп і образу та відшкодувати судові виплати. За словами Ірини, суд мав відбутися 17 листопада, але обвинувачена, заручившись підтримкою адвоката, подала скаргу до Апеляційного суду. Як не дивно, та Апеляційний суд, який має два місяці на розгляд такої справи, одразу ж відхилив скаргу Ірини Севастьянової. «Ми подали апеляційну скаргу 16 листопада і сподівалися, що будуть розглядати цю скаргу приблизно півтора місяці, але уже 22 листопада отримали відповідь», – розповідає Ірина Севастьянова. Найбільше дивує, що 155 сторінок тексту суддя розглянув за кілька днів і швидко відхилив скаргу пані Ірини. Тож тепер вона очікує дати, коли відбудеться суд у справі, що була повернута до Першотравневого районного суду.

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення