Четвер, 18 серпня 2022p.

Через конфлікт із сином матір стала бездомною

 До нас у редакцію приходять щодня різні люди. Вони звертаються із проханням вислухати і допомогти їм, розповідають про свої проблеми з владою та чиновниками і навіть рідними та друзями. Але є такі історії, що не просто вражають, а шокують. Тоді стає зрозуміло, як важливо мати хороші стосунки з людьми, особливо близькими, і що від любові до ненависті дійсно один крок.


 Розповідає чернівчанка Ольга Тустановська: «Я розлучилася з чоловіком у 2003 році, але у мене було двоє дорослих дітей. Один син помер, а з молодшим була в хороших стосунках. Проте зараз вони дуже зіпсувалися. Почалося з того, що ми у 2005 році із сином почали будуватися на ділянці, що розташована поруч із нашим будинком. Земельна ділянка – наше спільне майно із чоловіком, що було здобуте в шлюбі. Коли колишній чоловік взнав про те, що ми починаємо будівництво, точніше ми вже завершували будівництво (будинок був накритий), то він подав до суду на сина і хотів знести дім. Таким було рішення суду – знести самовільне будівництво і зрівняти до землі. Але потім ми з ним уклали мирову угоду». За словами пані Ольги, щоб помиритися з чоловіком, довелося поступитися власним бізнесом. «Він забрав на вулиці Шкільній нашу перукарню, тому що я працювала за кордоном і висилала гроші. А зароблені мною кошти він тут вкладав у нерухомість і бізнес. Пізніше всю нерухомість ми подарували молодшому сину Руслану. Але син написав доручення на батька, а той все собі повернув. У мене на Кобилянській, 11 було приміщення, але щоб звести будинок, я половину того приміщення продала. Син також взяв кредит у банку, і ми за ці гроші почали будівництво. Також син переконав мене продати будинок, де ми тоді жили, і сказав, що він дасть мені перший поверх у новозбудованому будинку»


 Потім, за словами жінки, із сином вони все владнали і переселилися у новий будинок, але недовгим було спокійне сімейне щастя. «Син попросив, щоб його друг Віталік Бєляєв пожив трішки з нами, – продовжує Ольга Тустановська. – Він сказав, що на кілька днів, і я погодилася. Але потім виявилося, що він житиме зі співмешканкою Анжелою Рязанцевою, а та була вагітною і повинна була незабаром народжувати. Коли гості прийшли, то я зрозуміла, що вони, мабуть, надовго, бо занесли речі на всі чотири пори року, але промовчала. Далі так все склалося, що я фактично жила лише на кухні: готувала на всіх і за всіма прибирала. Але гості йти не поспішали. Тоді почала з’ясовувати із сином стосунки і нагадала, що теж маю слово в цьому домі, адже будували його за мої кошти, а тепер я прислуга. У результаті конфлікту з’ясувалося, що вони прописали сюди співмешканку синового друга, тому що власником дому за документами є син, а я чомусь залишилася без прописки».


 Пані Ольга згодом зрозуміла, в чому справа, а поведінка сина переконувала її все більше в тому, що він не збирається ділити з нею їх дім. «Я думаю, що він це спланував – побудувати за мої гроші і потім мене вигнати. Через деякий час я почула їхню розмову. Прямо у моїй присутності Бєляєв пропонував синові, щоб мене забрали у божевільню і поставили укол. Він сказав, що треба так зробити, щоб я забула про гроші. Після того як я це почула, втекла до сусідки. А вони викликали «швидку» із психлікарні, лікарі прийшли у двір до сусідки. А та вигнала їх з двору. Тепер не знаю, де мені жити, ходжу по людях. Замки на дверях друг сина Віталій Бєляєв поміняв, усі мої речі та продукти викинув. Ще пізніше чоловік замінив замки на хвіртці та воротах. Зверталася у різні інстанції, ходила до прокурора і в міліцію, але все марно».


 Жінка і справді зверталася до правоохоронних органів. Прокуратура Шевченківського району (від 28.09.2010 р.) дала їй письмову відповідь, у якій порадили жінці звертатися до суду. Але суд визнав власником будинку сина. Тож Ольга Василівна мала подати прохання скасувати рішення суду, що порушує її права як співвласниці будинку. Жінка подала скаргу до Президента України та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо порушення майнових прав, однак поки результатів немає.


 «Надаючи пояснення на мої скарги у правоохоронних органах, мій син Руслан Кошурба нібито не заперечує надати мені житло і матеріальне утримання, – продовжує ображена мати, – але, вийшовши з кабінетів вищих інстанцій, він нічого не робить. Отримую від правоохоронних органів тільки голі відписки. За законом малозабезпечених батьків діти мають утримувати. Про це я теж отримала документ, але там не вписано адресу, куди син мене має вселити. У листі Генеральної прокуратури України, куди я теж зверталася, пишуть, що організовано перевірку документів і справа вивчається. Але час іде, а результатів немає. Міліція питає, чи я там прописана, але я не прописана і не є власницею будинку, тобто довести комусь, що маю право там жити, я не можу. Мій чоловік теж налаштував родину проти мене. Виявилось, що всі проти того, щоб я там жила. А друг сина Віталік Бєляєв також має серйозний вплив на сина, ще більший авторитет для нього, ніж батько і я. Він з ним частіше спілкується, а мені ніде жити. Навіть речі у домі всі залишила та не можу забрати. Я так уже більше року живу».


 Роман Мельничук, дільничний інспектор Шевченківського району: «Ми намагалися піти і поговорити з власником будинку, але він нам не відчиняє, а вламуватися ми не маємо права, тому що всі документи захищають її сина. Він власник житла, отже, це його майно, яким він законно розпоряджається».


 Напевно, дільничний інспектор просто не орієнтується у ситуації. Адже рішенням суду (Справа 22ц-1047/11р. від 23 травня 2007 р.) скасовано право власності Кошурби Руслана Фрізановича на житло за адресою: вул.Ашхабатська, 2А у м.Чернівці.


 Сергій Меленко, юрист, свідок у справі: «Це дуже неприємна ситуація, і я не хочу видавати її подробиці. Син посварився з матір’ю, через це виник конфлікт, проте ця історія надто брудна, щоб її коментувати. Я відмовляюся це робити».


 Коментує Кошурба Фрізан Дмитрович, колишній чоловік: «Ви знаєте, у мене теж була мама, я її дуже любив і поважав. Як можна вигнати маму з дому, я не розумію. Постійно намагаюся помирити сина і колишню дружину, але чомусь не виходить. Тут є багато сімейних різних суперечок, все я б не хотів озвучувати, але думаю, що син не правий, але і матір теж конфліктна. Двоє не мають клепки!»


 Руслан Кошурба, син: «Я вважаю, що моя мати душевнохвора. Я пропонував орендувати для неї і квартиру, і будинок. Цю пропозицію зробив при батькові і родичах. Вона не вперше судиться та скаржиться: судилася із моїм покійним братом. Я сам побудував без чиєїсь допомоги будинок, пропонував їй другий поверх – 200 квадратних метрів, але вона хоче, щоб я принципово переписав на неї хату, а сам звідти пішов».


 За словами Ольги Тустановської, син до того ж переоформив свій кредит на її ім’я, адже жінка почала отримувати погрози від одного з українських банків. Банк погрожує жінці судом і пропонує компенсувати борг, а якщо ні, то керівництво фінансової установи погрожує арештувати майно Ольги Василівни. Тож наразі жінка не лише відвойовує своє право жити у власному домі, але й вирішує питання незаконного звинувачення її у заборгованості перед банком. «Мені цікаво, чи зможу я подати в суд на банк за наклеп на мене та отримати моральне відшкодування, – каже пані Ольга, – адже неприємно, коли тебе безпідставно звинувачують. Я впевнена, що це теж махінації сина, тому що керівництво банку бувало у нас вдома, а мій син, який працював помічником народного депутата, знає багатьох впливових людей у місті, оскільки керівник банку – його друг».


 Тож бачимо, що конфлікт двох рідних людей зайшов фактично у глухий кут: мати звинувачує сина, а син вважає матір несповна розуму. Де правда, а де вигадка в цій історії – вирішувати кожному окремо. Але фактом є те, що люди не вдячні за своєю природою. Також не варто сперечатися з рідними та близькими й мати з ними будь-яке спільне майно. Це теж правда життя. Адже будь-який будинок чи дорога річ не замінить людської поваги, доброти та любові.

PS Тустановська Ольга Василівна звертається з проханням до усіх правоохоронних органів м.Чернівці посприяти у вирішенні її питання та допомогти вселитися у власний будинок.

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення