Четвер, 18 серпня 2022p.
Помилка
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 99

Кредитна спілка чи ЛОХОТРОН

 Дуже часто можна побачити реклами різних кредитних спілок. Люди, довіряючи їм, віддають туди свої гроші. Добре тим, хто бере кредит. Часто-густо кредитні спілки перетворюються на фінансові піраміди. До речі, причиною фінансової кризи 2008 року, за словами зарубіжних експертів, стали кредити: одні люди набрали більше кредитів, ніж інші повернули. Тому відбувся збій роботи фінансової системи високорозвинених держав. Правда, не в усіх країнах була фінансова криза. Але сьогодні мова не про це.


 Йдеться про те, що одна кредитна спілка під назвою «Бісер», що активно працювала в області, рухнула. Люди втратили свої заощадження. За справу взялися правоохоронні органи. Відомо, що цією справою сьогодні займаються слідчі Служби безпеки України в Чернівецькій області. До сьогодні ця справа перебуває то в СБУ, то в суді, то в міліції. Як наслідок утворюється зачароване коло. І кінця-краю не видно.


 Люди вже не один рік оббивають пороги прокуратури, судів, облдержадміністрації з проханням допомогти повернути їхні вклади. Вони вимагають одного – повернути внески, що, за словами Василя Фуги, знаходяться на рахунках кредитної спілки «Бісер». А у відповідь отримують відписки. Прокуратура відповідає: «Враховуючи зазначене, на даний час правових підстав для застосування заходів прокурорського реагування немає».


 Заступник голови облдержадміністрації відповідає: «Відповідно до законодавства забороняється втручання органів державної влади, посадових осіб у діяльність прокуратури з нагляду за додержанням законів, що містять ознаки злочину». Проте, за словами вкладників, гроші все ж таки десь є. З деяких джерел відомо, що колишній голова спілки Ш.Авербух пересилав вклади спілки через підставних осіб за кордон через російські банки.


 Мою увагу привернув лист-відповідь судді Першотравневого райсуду м. Чернівці О.Войтуна на звернення потерпілого Василя Фуги: «Повідомляємо, що на даний час Ви не відноситесь до учасників процесу, а тому не маєте права на отримання будь-яких копій з матеріалів кримінальної справи». Як на мене, це парадокс. Хто, як не ошукані вкладники, є учасниками цього процесу? Цікаво, кого вважає потерпілими суддя Першотравневого районного суду. До речі, деякі вкладники вже виграли суди. Але оскільки їх суд не визнав потерпілими, гроші вони отримати не можуть. «Водночас своїм родичам екс-керівництво спілки гроші вже повернуло», – запевняє Василь Фуга.


 Не раз ініціативна група зверталася до прокурора області. «З вступом на пост нового прокурора області ми щовівторка намагались потрапити на прийом, але його помічники відповідають, що він то знайомиться з роботою, то хворий, то на сесії, то у відпустці», – скаржаться члени ініціативної групи.


 Отже, слідчий відділ УСБУ в Чернівецькій області 17.08.2009 року порушив кримінальну справу відносно колишнього голови правління кредитної спілки «Бісер» Авербуха Ш.І. та головного бухгалтера Працюк В.В. за фактом привласнення ними на свою користь грошових коштів спілки за ознаками злочинів, передбачених ч.5 ст. 191, ч.3 ст.365, ч.2 ст.366., ч.2 ст.367 КК України. На якому етапі перебуває ця справа? Заступник прокурора області М.Савін повідомив, що Першотравневий суд на своєму засіданні призначив по справі додаткову судово-економічну експертизу в Львівському державному науково-дослідному інституті судових експертиз. Наразі слідчий відділ УСБУ в Чернівецькій області отримав судове доручення щодо встановлення кола членів кредитної спілки, які вносили кошти, їхніх фінансових внесків і т. д. Також прокурор порадив вкладникам звернутися до суду з позовами до боржників з приводу стягнення з них заборгованості та погашення належних грошових сум. Прокуратура області «вмила руки».


 Вкладники не попускають руки. 14 серпня відбулися загальні збори КС «Бісер», на якій, за словами Василя Фуги, було ухвалено рішення про звільнення чинної спостережної ради та голови КС Тонконог Л.О. Також збори визнали недійсними печатку та штамп КС «Бісер». Правонаступником КС «Бісер» стала неприбуткова кредитна спілка «Буковинці», що функціонуватиме на період повернення коштів вкладникам КС «Бісер». За словами Василя Фуги, новообране правління КС «Буковинці» проводить реєстрацію всіх членів-депозитаріїв. На зборах вони звернулися повторно до правоохоронних органів з наступними вимогами: повернути вкрадені кошти; визнати членів КС потерпілими; провести досудове розслідування щодо розкрадання коштів. «Якщо будуть проігноровані наші прохання, ми будемо змушені вдатися до пікетування», – зазначив потерпілий Василь Фуга.


 Подейкують, що до цієї справи причетні чиновники високого рангу, які взяли кредити на понад 700 тис. грн. І не бажають повертати. За словами Василя Фуги, «справа ця затягується, оскільки органи її «кришують». Тож радимо: з метою убезпечення себе та своєї родини від фінансових махінацій ретельно перевіряйте фінансові установи, з якими бажаєте співпрацювати. Будьте пильними!

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення